Kezdőoldal » Utazás » Európa » Első nyaralás Horvátországban:...

Első nyaralás Horvátországban: Isztria vagy Dalmácia?

Figyelt kérdés
Fürdés és látnivalók egyaránt érdekelnek minket. Melyik területre érdemesebb először ellátogatni?

2022. aug. 7. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Hát erre nagyon nehéz jól válaszolni.

Az Isztria közel van relatíve,gyorsabban lehet odaérni,míg a Dalmát partvidék lényegesen több időt igényel,bár azért szebb is.Az már az igazi mediterrán tengerpart.

2022. aug. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Részemről Dalmácia, de én az első által is említett, igazi mediterrán vidéket szeretem.
2022. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Árak tekintetében mekkora különbség van a 2 desztináció között?
2022. aug. 7. 19:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Árban talán hasonló,bár az Isztriának vannak drágább részei,mindenekelőtt Opatija környéke.
2022. aug. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Az Opatija-riviéra inkább a Kvarner-öbölhöz sorolandó, emellett amolyan kakukktojás a horvát tengerparton építészetileg is, amolyan Monte Carlo kicsiben. Aki a klasszikus horvát tengerpartra kiváncsi, az ne itt kezdjen, mert ez más világ.

Dalmáciában sokkal kisebb eséllyel fogsz ki rossz időt és a táj is látványosabb. Elég sok helyen jártam már az Adrián, nekem Hvar a kedvencem, mondjuk az utóbbi pár évben nagyon nagy lett a hype-ja, főleg a pénzesebb nyugati turisták körében, ez az árakon is meglátszik. A Makarska-riviérát ajánlom ezen kívül jó szívvel, de igazából Šibeniktől délre nehéz nagyon mellélőni. Biogradot leszámítva Zadart és környékét nem ajánlom, akkor már inkább Isztria szebb városai.

2022. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
100%
Dalmácia.
2022. aug. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Dalmáciában lényegesen jobb az időjárás, sokkal mediterránabb, mint az Isztria.

Viszont szerintem az Isztriára sem lehet fújjogni, azt leszámítva, hogy augusztus végén és az utószezonban általában hűvősebb szokott már lenni, meg nincsenek is szigetek.

2022. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs különbség, minden része szép, csak a távolság miatt van különbség. És délen, Zadartól délebbre több pálmafa és mediterrán gyümölcs van, de nem mindenhol. És a bora is jobban érvényesül minél délebbre mennél.
2022. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként idén eddig a legtöbb túrista az Isztriára ment, azon belül is Rovinjba, 2.3millió, 2.hely Dubrovnik 2.1 millió 3.nem tudom most, vagy Zadar vagy Sibenik.
2022. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Első horvát utam Dubrovnik volt és Miljet sziget. Azóta is visszavágyom.

Dalmácia szép, ha nagy élményt akarsz és folyton visszamenni, akkor délen kezd:-).


Még hozzátenném, hogy érdemes természetvédelmi területekre is ellátogatni, tehát olyan úticélt kinézni, ahol a tengerpartról minimum 1 nemzeti parkba el is jutsz (Mljet NP, Paklenica NP, Krka NP) vagy olyan helyre, ahol pl még van mediterran erdő (Rab szigeten).

Krk sziget is jó, ha nem tudtok, akartok mrsszire menni, de azért Zadar, Trogír, Split, Omiś, Sibenik, Dubrovnik...sohaj es a szigetek.

2022. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!