Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szép a horvát tengerpart?

Szép a horvát tengerpart?

Figyelt kérdés
Jót lehet ott pihenni?

2022. szept. 24. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A víz felöl nem. Mégpedig azért nem, mert Velence építésekor onnan vittek fát a cülöpökhöz, termőtalaj sok helyen semmi nem maradt.

Másfelöl a part menti üdülőhelyek mediterrán hangulata, a fehérre meszelt falak, a sikátorok, a rengeteg leander és más délszaki növény elfedi ezt a kopárságot.

Úszni én magam nem tudok, de strandolni szerintem a teljes partszakasz remek.

Én a dalmát szigeteket jártam végig bringával. Bármikor vimennék.

2022. szept. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Jah egész tűrhető
2022. szept. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szép, de fürdésre nem a legjobb, arra annál sokkal jobb helyek is vannak Európában.
2022. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha finomhomokos "long beach" élményre, szállodasorokra, több ezer szabályosan lerakott napernyőre és a nyílt tenger látványára vágysz, akkor nem a te világod lesz. Ha szereted a kavicsos/köves/sziklás partokat, lagúnákat, eldugott öblöket és a kristálytiszta vizet, akkor viszont nagyon szeretni fogod.

A nagyobb tengerparti településeken fogsz találkozni ilyen klasszik mediterrán sikátoros óvárosokkal (északabbra színes, Dél-Dalmáciában pucolatlan kőházakból állnak), a jobb helyeken pálmafás partmenti sétánnyal (Riva). Megvannak a tipikusan nyugisabb és bulizósabb helyek is. Főszezonban nehezebb szállást találni, nagy a tömeg.

2022. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem értem, miért nem jó ott fürdeni. Már rengetegszer voltam, búvárkodtam is és a víz alatti világ is lenyűgöző. Emellett strandolni is fantasztikus
2023. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5

Én még nem jártam a Földközi-tenger olyan szegletében ahol a vízi élővilág említésre méltó lett volna. Kihalt az egész. Néhol van pár halacska de kb ennyi.

2023. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fiumbében a jugoszláv panalaket, a szeméttelepet, a teherhajó kikötőt, és a tengertől 100 méterre lévő főutat és belvárost leszámítva egész jó. Nagyobb várososkba biztos hogy ne menj, a többi hely szép.
2023. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, annyit mondog még hogy pihenni nem lehet túl sok helyen, de a Rab-szigetre lehet menni, ott kifejezetten jók a körülmények, kevésbé sziklás, jobb növényzet, kevesebb ember, azonban itt is érdemes elkerülni a nagyobb városokat.
2023. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6

Én az Adriáról beszéltem. És nem biztos hogy ugyanazt tapasztaltuk. Vannak kihaltabb részek, de összeségében rengeteg olyan helyen jártam ahol mindefelé gyönyörű halak úszkáltal, rengeteg kagyló, növény. Delfineket is többször láttam

#5 voltam

2023. jan. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!