Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tavaszi pár napos (max 3-4...

Tavaszi pár napos (max 3-4 napos) kirándulásra melyik várost ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Lehetőleg olyat, ami nem vészesen drága. A fő cél a városnézés lenne, de jó lenne, ha lennének gyerekeknek való programlehetőségek is.

Saját tapasztalatokat is írhattok.



2022. dec. 26. 13:07
A kérdező szavazást indított:
Róma
London
Párizs
Nizza
Milánó
Velence
Edinburgh
Lisszabon
Dublin
Bázel
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Sikerült elég költséges városokat találnod. Bár az én szavazatom is Róma kapta, 3-4 napban az elég kutyagolós. Viszont ajánlanám inkább Pisa-Firenze kombót, előbbi nem túl költséges és egy nap elég rá, Firenzében meg a nagy nevezetességekre elég 3 nap.
2022. dec. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Ezek azután kimondottan gyerekprogramok...
2022. dec. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Gyerekprogram:

Párizs és a Disney

2022. dec. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek közül én is Rómát választottam.


Kisgyerekekkel Hallstattban voltunk, sok kirándulási lehetőséggel.

A másik a Bohinj-tó és környéke illetve a Garda-tó és környéke volt.

Egyik sem kifejezetten városnézős program. Úgy szerveztük, hogy egy kultúrprogram (várak, múzeumok) után egy fagyi/csónakázás/túra következzen. Persze függ a gyerekek korától. Nagyobbacska gyerekekkel már lehet a múzeumban kincsvadászatot rendezni: keresd az oroszlános pajzsot, a csontvázas képet, a titkos folyosó bejáratát, nézz utána, hogy miből készítették a puskaport stb.

2022. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aHermann ***** válasza:
91%

Szia!


Mennyi idősek a gyerekek? Az is befolyásoló. Róma jó opció.


Bázelt nem igazán értem a listán. Elzászi városok és az Európa Park a cél? Kocsi nélkül macerás.


A mieinknek Velence is tetszett, mondjuk most már regisztrálni kell.


Esetleg Salzburg? Jó a Játékmúzeum, Hellbrunn kastély, vár, stb. A városkártya nagyon megéri.


Ezekbe a városokba akár éjszakai vonattal is el lehet jutni, amivel nem megy el egy nap az utazással.


Milánót esetleg össze lehet kötni a Gardalanddal, az tuti gyerekbarát.


Hollandia is nagyon gyerekbarát, és Brüsszelben is találni érdekes dolgokat.


Meglepően gyerekbarát Koppenhága. A városkártyával 11 éves korig ingyen vihetted a gyereket is, sok ingyenes belépő, hajózás, tömegközlekedés. Az akvárium nagyon klassz, a kastélyokban is vannak kincsvadászatok.

2022. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én még Prágát tudnám javasolni, de a szavazatom amúgy Rómára ment.
2022. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Róma.
2022. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!