Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországi nyaralás vonatta...

Horvátországi nyaralás vonattal? Tapasztalatok? Köszönöm.

Figyelt kérdés

2023. febr. 28. 07:01
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
26%
Én a helyedben nem büntetném magam ilyennel.
2023. febr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Mi Splitbe voltunk többször is. Low cost megoldással, vonattal és az állomáson várakozó szoba-room feliratú táblákat szorongató néniknél, bácsiknál alvással. Fürdés, hajózás orrvérzésig. Tök jó!

Azt ti tudjátok hogy nektek mik az igényeitek, mennyire várjátok el hogy kiszolgáljanak (majdnem csúnyábban fogalmaztam :D).

2023. febr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

A vonattal az a gond, hogy az autóval való lejutásnak időben a duplája, ugyanis mire lekacskaringózik a tengerpartra, minden létező hegyet hússzor kikerül, ez szimpla földrajz. Az autópályát már kicsit egyenesebbre vágták, ezért egy Budapest-Split táv vonattal időben pont a duplája, mint autóval. Busszal 10 óra kb.

2021-ben volt szerencsém megjárni ezt a távot ülőkocsival (Regiojet), na az valóban gyilkos. Tavaly a MÁV Adria IC-vel csináltam meg, ott viszont fekvőhelyes kocsiban. Kicsit túlárazottnak tartom, de nyilván sokkal kényelmesebb volt, plusz a majdnem kétórás késés miatt legomboltam a MÁV-on 15 eurót.

Mentem párszor úgy is, hogy Bp-Zagreb busz éjjel, majd onnan Rijeka vagy Split vonattal és délben/koradélután már a tengerparton. Rijekába tavaly napi 1(!) közvetlen vonat volt Zágrábból, Splitbe 2 nappali (egyik reggel, másik délután) és egy éjszakai ment.

Ha választanom kellene, akkor továbbra is Flixbus, mert ez 3-4 órával hamarabb lent van, mint a vonat.

Ha van pénzetek és időtök, csak autótok nincs, akkor viszont hálókocsi vagy couchette.

2023. febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Splitbe vonatoztunk, nekem sok volt a tizenakarhany óra. Késett is,és vagy a wc vagy a légkondi romlott el. A légkondi azért lényeg mert a mi vagonunkban az ablakot nagyon kis résre lehetett csak lenyitni, alig jutott levegő. Más vagonokban ahogy hallottuk kellemes idő volt. Engem zavart hogy nem tudok tisztálkodni, nyilván csak 1 nap, meg tudtam mire vállalkozok, de akkor is. Főleg visszafele mert delelott el kellett hagyni a szállást, a vonat csak este fel 7 körül indult. Aludni sikerült valamennyit, de nem folyamatosan mert nagyon hangos. Kissé szűkös a kabin. Egy élménynek jó volt, máskor is mennék mert nagyon szép a tengerpart. Viszont inkább keresnék másik lehetöséget.
2023. febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Én csak akartam menni tavaly nyáron a MÁV-os Adria IC-vel, megvolt a vonatjegy+szállás is (kint töltött reggeltől estig napok száma 3, péntek esti indulás és hétfő esti visszaindulás, így szombattól hétfőig kint és 2 éj a rendes szállás), erre mindkettőt odaadtam másnak, mert pont az indulás hetén szerda este lettem beteg, mentem is csütörtökön orvoshoz és covid+ lett. Szóval még nem próbáltam ki. „Csak” „annyi” már megvolt, hogy korábbi nyáron Isztria IC-vel mentem a szlovén Koperbe, és azzal semmi bajom nem volt (visszaúton mondjuk érzékeltem a késést és azon az úton ébredtem fel többször, ezt leszámítva bármikor újra csinálnám az egészet), de elvileg annál órákkal hosszabb Splitbe. A tavalyi utam átruházásakor cserélt pénzt mindegyszálig (ami persze forint *volt*) euróra váltottam már akkor, 1-2 nyáron belül tényleg menni szeretnék a számomra elmaradt tavalyi helyett.
2023. márc. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A vonatozás Splitbe egy nagy kínlódás!!

Horvátországba nem érdemes autó nélkül lemenni, mivel a tömegközlekedés egyáltalán nem megoldott még.

2023. márc. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

(Most azért vagyok lepontozva, mert az itteni kommenttöbbség nem menne vonattal és a válaszom lényegrésze ezzel ellenkezik? -.- (15:22))


#6 (17:02) Van egy másik bakancslistás helyem is, Novi Vinodolski, oda persze, hogy kocsival mennék, vagy bármelyik másik „random” részre is ‒ Split viszont egyszerre az a hely, ahova megy is közvetlen jármű és már messzebb is van, az már nem kicsit fárasztó ha nem max tényleg párórás amit vezetni kell hanem egész napos. És nem, ezt nem azért írtam, mert ne tudnék/szeretnék vezetni, pont ki is próbáltam már milyen ha tényleg egész nap mindig kell vezetni, voltam futár is, abszolút tudom miről beszélek ha azt mondom, hogy jobban fáradtam el estére sofőrként mint az eggyel korábbi munkám alatt, amikor meg raktárban pakoltam.

2023. márc. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7.

Mivel én vagyok a 6-os hozzászóló és nekem válaszoltál, ezért megillet téged egy viszontválasz.

A saját tapasztalataim alapján írtam, hogy nem megoldott a tömegközlekedés a horvát tengerparton, a vonat Bp.-ről meg rendkívül macerás és fárasztó.

Nem szeretnék veled vitatkozni, hiszen nálad ez az út csupán tervben van, hiszen még sohasem jártál Horvátországban. (Ha jól értettem.)


Nekem viszont van az Adriánál egy kis "üzleti érdekeltségem" ami miatt évente 6-8 alkalommal leautózom Bp.-ről Dalmáciába. Ez idáig vagy 150-szer tettem meg az utat oda és vissza is.

Ráadásul több mint egy évtizede ott is lakom minden nyári szezonban.

De nem vitatom, hogy neked a fotelben jóval több "fejbenutazási" tapasztalatod van.

További jó tervezgetést...

2023. márc. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat.

Autó az nálam nem opció, és nem is szívesen kérnék meg mást sem, aki tudom, hogy nem akarna levezetni.

Már jó ideje tervezgetem, de eddig nyaranta nem tudtam menni, hátha idén sikerül.

Azért is gondoltam a vonatra, mert talán annál nem szükséges annyira előre tervezni, talán lesznek jegyek indulás előtt nem sokkal is. Esetleg ha erről van tapasztalat, azt megköszönöm :)

2023. márc. 2. 11:54
 10/10 anonim ***** válasza:
#6+8 attól mlg, hogy sokat mentél valahova, akkor sem állja meg a helyét az, hogy fejbenutazást írtam volna le! Félre értettél marhára! Az út hossza, x km vagy x óra akkor is annyi ha máshol tettem már meg. Nem azt írtam egy kva szóval se h fejben már jártam volna Horvátba' 100x. Nem ugyanaz. (Azt viszont írtam, hogy fogok menni a jövőben így is és úgy is. De az is más.)
2023. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!