Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy „Románia nem létezik”?

Figyelt kérdés
Az osztálytársaimtól sokat hallom. Egyet sikerült leszoktatnom erről (😅), de ettől függetlenül, még mindig vannak ilyenek az osztályomban. De miért mondják ezt? Nem értem.

2023. máj. 28. 17:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyílván ezt is a Tiktokon hallották, ami meg onnan jön az csakis igaz lehet. Hogy miért? Csak.
2023. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Én még ilyet senkitől nem hallottam.
2023. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 én is remélem, hogy ez, mert nekem nem tetszik, hogy egy országra ilyet mondanak. Ugyanolyan ország, mint Magyarország.
2023. máj. 28. 18:10
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Mi az a Románia?
2023. máj. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez is olyasmi, mint a derékszög-tagadók vagy a Balaton-tagadók.


Egyfajta meme.


Facebook-on pl van egy Románia Tagadók Csoportja.

2023. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Havaslaposföld hívők
2023. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen taho nincs a kornyezetemben.
2023. máj. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 jó neked. Nálam az osztálytársaim közül a legtöbb fiú azt mondja, mint pl #4.
2023. máj. 28. 19:12
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nekem tök jó, képzeletföldén születtem :D
2023. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem azok írják ezt, akiknek (és valljuk be őszintén: némileg jogosan) elviselhetetlen, hogy 1920 és 1947 megtörtént. Nem, nem az ezer éven át magyar területek elszakításának ténye fájdalom számukra, hanem annak (mértékének) igazságtalansága.


Lásd: magyar (és nem oláh/wallach) többségű városok és kisebb-nagyobb (nagyrészt továbbra is magyarok lakta) területek nagyon nem kellett volna, hogy keleti (vagy északi, vagy déli) szomszédainkhoz kerüljenek, ezeknek továbbra is magyar területeknek kellene lenniük!


Mivel sokan hangoztatják, hogy a föld azé, aki teleszüli. Na és pl. egy - ráadásul a világ életben magyar (vonatkozásokkal teletömött) - város, Nagyvárad még a hatvanas években is magyar többségű volt! Igen, Trianon és a Párizsi után is évtizedekkel. Értelemszerűen ennek (és még más magyarok lakta városoknak/területeknek) nem kellene idegen nációkhoz tatozniuk.

Mivel ezeket a magyar többségű területeket magyarok, nem pl. szerbek, vagy nem ukránok szülték tele - ami okra ugye oly sokan hivatkoznak 1920 során, mely ok miatt történt meg egyáltalán Trianon...


Tehát ha a magyar többségű területek magyar területek maradtak volna, nem minden (tehát még a magyar többségű részek is) idegen népeknek felszolgált keserű "ajándéka", akkor igazságos(abb) lett volna a két fenti dátum.

A kecske is jól lakott volna, de a káposzta is nagyrészt megmaradt volna.

Nem mindenek kellett volna a magyar népé maradnia, de a magyar vonatkozású városoknak, falvak és területeknek igen.

Így kaptak volna belőlünk idegenek is, de mi is a magyar többségű részeket igenis megtarthattuk volna.

Nem háromszázezer négyzetkilométer maradt volna Magyarország, de nem is csupán kilencvenháromezer, hanem kb. százötvenezer. Így mi is megtarthattuk volna a magyar többségű és magyar vonatkozású területeket, városokat, falvakat, ugyanakkor a többi idege nép is kapott volna belőlünk. Ezzel így már mindenki jól (pontosítva: valamicskét jobban) járt volna.


Nem kellene hát gúnyolódva kollektíven el-nem-ismernünk egy (ilyen, azaz rendkívül igazságtalan értelemben értve) rabló állam létezését.


Ugyanakkor! Ahogy viszont bár Románia igenis létezik (szerintem is), de azt már, aki lakja (és éppen nem német, vagy nem osztrák, vagy nem magyar, stb. származású ott), azokat igazság szerint oláhnak (vagyis wallach-nak) hívják!

Nem pejoratív értelemben, ahol egy bizonyos hazai etnikumot hívnak egyesek, hanem a történelmi tényeket tekintve.

Nem csúfolódva, hanem szimplán kijelentve (mint ahogy a szürke, szürke, vagy Hold az Hold) ők világ életben oláhok voltak. Nincs ebben semmi rossz, de csak wallach/oláh nép van, ez lakta évszázadokon(!) át Havaselvét, és ezeket beengedve a Magyar Királyság területére, ők szülték tele Erdélyt és a Partiumot.


...csak éppen nagyon nem mindenhol voltak többségben! Így a fennmaradó (magyar többségű) részeknek igazság szerint a magyarokhoz kellene a mai napig tartoznia.

2023. máj. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!