Kezdőoldal » Utazás » Európa » A horvát tengerpart Isztria...

A horvát tengerpart Isztria és Dalmácia közötti szakasza (az ottani szigetek kivételével) miért nem olyan felkapott a magyar turisták körében mint az előbb említett kettő hely? Valaki innen volt már nyaralni az említett partszakaszon valahol?

Figyelt kérdés

2023. júl. 10. 02:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azon a részen a szigeteken szoktak, nem? Krk, Pag stb
2023. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Igen, azért írtam hogy az ottani szigetek kivételével. Én a szárazföldi partszakaszra gondoltam.
2023. júl. 10. 10:09
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, jó kérdés. Lehet hogy arrafelé nincsenek látványosságok vagy szép partszakaszok. Én is az isztriai részt szeretem, mert olaszos. Illetve Split, Trogir környékén voltam többször.
2023. júl. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg mert a magyar turisták többsége inkább a punnyadós nyaralást szereti, a Velebit menti part viszont végig sziklás, és a legszebb látványosságai az övezetnek a hegyekben vannak. Paklenicát azért viszonylag sokan megnézik, egyébként mászóknak az a paradicsom.
2023. júl. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Crikvenica, Senj, Novi Vinodolski különösen felkapott a magyarok körében. Utána már nem nagyon van nagyobb település a szárazföldön. Starigrad, Karlobag kis halászfaluk.
2023. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam azon a partszakaszon, (Crikvenica, Novi Vinodolski) és nem tetszett annyira, mint pl Isztria vagy a délebbi részek. Kicsit olyan jellegtelen, nekem legalábbis ez volt a benyomásom, nincs olyan hangulata, mint Zadarnak pl. Egynek jó volt, de nem vágyom vissza. Ellentétben pl. Isztriával, oda bármikor visszamennék.
2023. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Horvátország szerintem több részre osztható...


Az első, a Crikvenica körüli rész, ami azért felkapott elsősorban, mert ez van a legközelebb Magyarországhoz. Elég sivár, kevés a látnivaló, a partok sem szépek.


Az Isztriai félsziget már sokkal jobb hely, ott már olyan gyönyörű helyek vannak mint Rovinj, Pula .


Trogir és Dubrovnik között már nagyon szép, hangulatos helyek vannak.. Trogir, Split, Makarska, Brela, Dubrovnik... Mind nagyon jó.


Viszont ami szerintem a legjobb része Horvátországnak, az a három sziget. Brac, Hvar, Korcula. Már maga a szigeteken való autós utazás egy elképesztő élmény.... Átkompozni Hvar szigetre, végigmenni autóval a szigeten valamelyik eldugott kis halaszfaluba.. Fantasztikus, életre szóló élményeket adhat egy jól sikerült nyaralás itt.

febr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!