Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban és Franciaorszá...

Olaszországban és Franciaországban jellemzően mennyire beszélik az angolt?

Figyelt kérdés
Ki mit tapasztalt?

2023. júl. 23. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
a franciák semennyire!
2023. júl. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Franciaországban a "turistásabb" helyeken és a nagyvárosokban mindenütt el lehet boldogulni az angollal. De pl egy kis falu kávézójában nem.

Az olaszoknál nem tudom, gondolom hasonló.

2023. júl. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Nekem meg pont, hogy fordítva mint az első válasza.


Cserediák voltam Olaszban és nem igen beszéltek angolul kint az Olaszok, én meg olaszul csak 1-2 szót tudtam, nehéz volt a kommunikáció.


Míg franciában, ahol a családom egy jelentős része lakik, az volt a ritka, ha valaki legalább ne tudott volna annyira angolul, hogy pl egy rendelést megértsen. Mondjuk azt is hozzá kell ehhez tennem, hogy Párizst és környékét nem igazán hagytam el az évek alatt.

2023. júl. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Ha turistaként mész, turistáknak fenntartott helyekre, pl. hotel, étterem, műemlékek, akkor elboldogulsz.

Ha pl kint akarsz élni, akkor felejtsd el. Bárhová is költözöl a világon, csak akkor tudod kimaxolni a lehetőségeket, ha beszéled a nyelvüket, méghozzá nagyon jól.

2023. júl. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországban nagyon nem mindegy, hogy észak, vagy dél. Északon viszonylag jól el lehet boldogulni az angollal. Délen: Nápoly, Szicília... azért akadtak gondok.

Érdemes mobilra egy fordít applikációt letölteni(pl google fordító). Akár utazás során, akár a munkám során kellett angolul nem tudó személyekkel megértettnek magamat, mindig kihúzott a bajból. A mai applikációk már egész jók, tényleg tudnak akár élő beszédet is egész jól és gyorsan fordítani.

2023. júl. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Francia egy kulturnep. Buszkek, de pl meg kedvesek es segitokeszek is. Mi meg angolul nem tudokkal is megertettuk egymast kisvarosokban kezzel-labbal es mosollyal.
2023. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6-oshoz hozzátenném, hogy ha beszélsz franciául, akkor pedig nagyon extrán kedvesek, és segítőkészek.
2023. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez Franciaország melyik része?
2023. júl. 23. 23:12
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Elzászban németül beszélnek inkább
2023. júl. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

a franciák meglepő módon jól tudnak angolul, mondjuk úgy negyventől lefelé, az más kérdés, hogy ha nincs kedvük a százezredik barom turistához, vagy éppen nincs szükségük rá, hogy odapofátlankodj bevándorolni, ha még a nyelvet se tudod, annyira leszrod őket, akkor nem fognak váltani. turizmusban dolgozom, nagyjából tudok is franciául, ha valami nem jut eszembe útbaigazítás vagy magyarázat közben franciául, mondom angolul, nem okoz fennakadást. meg általában is készséges emberek, ha igyekszel velük udvariasan kommunikálni, ők is igyekezni fognak.

az olaszok ezzel szemben kőbunkók vagy teljesen hlyék, nem igazán tudom eldönteni melyik, ha szépen és tagoltan közlöd velük hogy nem beszélsz olaszul is csak üvöltik tovább a magukét a hlye nyelvükön. voltam párszor turistaként náluk is, nem igazán emlékszem olyan sztorira, ahol készségesek vagy segítőkészek lettek volna, ha nem beszélünk olaszul.

2023. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!