Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németország felveheti a...

Németország felveheti a versenyt szerintetek a nagy európai országokkal (Nagy-Britannia, Franciaország, Spanyolország, Olaszország) szépség tekintetében?

Figyelt kérdés
van olyan szép Németország szerintetek, mint a fent említett 4 ország?
2010. okt. 21. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Háát... ezt így nem lehet megmondani..

Egy kis bajor falunak is megvan a saját hangulata, de a mediterrán térség is nagyon szép.:D

Úgyhogy szerintem igen.

2010. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, tudom, hogy minden ország mást képvisel, de így, hogy mindegyiknek megvan a maga bája?:D
2010. okt. 21. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:
simán fel
2010. okt. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az én szememben a legszebb Európai ország.. De lehet elfogult vagyok.
2010. okt. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bár Németországban nincsenek olyan műemlékekben gazdag városok, mint az olaszoknál Firenze vagy Róma, meg olyan hely sincs, mint pl. Velence, de sok szép hangulatos kisváros van. Úgy alakult, hogy mi 4-5 ilyent megnéztünk. Önmagában egyik sem kiemelt nevezetesség, de azért van jópár olyan város, amit Kőszeghez vagy Sopronhoz lehetne hasonlítani a műemlékek számát tekintve. Bár nem egészen olyanok, mert ott jórészt a favázas házak az elterjedtek, és nem az itt megszokott téglából és kőből épültek.

Passaut pl. mindenképpen meg kell nézni! Egy kicsikét talán Győrhöz hasonlít, mert ott is három folyó van, meg sok meg sok műemlék. (Ez a város viszont már nem a klasszikus faházas, hanem a monarchia építészeti stílusához áll közel.)

2010. okt. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Favázas házakkal teli hangulatos utcákat és régi templomokat, kastélyokat sok helyen talál az ember, csak az útikönyvek keveset emelnek ki belőlük.


De pl. ott van a Frankfurt-Köln vasútvonal (nem az új ICE, hanem a régi pálya), a Rajna mentén végig kell haladni rajta. Rengeteg kastély látható a folyó két partján.


Na meg nem feledkezzünk meg a Neuschwansteini kastélyról sem!

A nagyvárosok közül sajnos sok elpusztult a háborúban, így jelentős részük nem sok műemlékkel büszkélkedhet. Viszont a kicsikben és a közepesekben sok látnivaló van, ahogy az előbb említettem.

2010. okt. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

èn is elfogult vagyok, mert Németországban élek.


De éltem angliában és jártam olaszországban is.


Habár nagyvárosokban ne keressél sok látványosságot, mert a háború után porig bombáztak mindent. (porig értsd szó szerint) De itt egy normál kisváros, falunka is igazán van sármja.


pl ez egy aprócska kisváros, itt éltem pár évet. ilyen városokból rengeteg van, és igen hangulatos szépek.

[link]


most ahol lakom is gyönyörü, de arról jó képet nem találtam.


de valaki írta a rajna vidékét, hát az lenyügözö, de a fekete erdöben is jártam, és az északi tenger partjainál is, hamburgban is. ezek is egyszerüen káprázatosak.


De angliának is voltak gyönyörü részei, és olaszországnak is.

2012. máj. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!