Kezdőoldal » Utazás » Európa » Salzburgban hogy vannak a...

Salzburgban hogy vannak a tömegközlekedési jegyek?

Figyelt kérdés

A közeljövőben tervezek egy 3 napos salzburgi utat, s utánajártam a tömegközlekedési jegyeknek, bérleteknek, s jól láttam hogy 48 és 72 órás bérletet nem lehet kapni, csak 24 órásat?

És mint ha valami olyasmit olvastam volna, hogy minden zónába külön jegy kell, vagy pl. egy 24 órás jeggyel bárhol a városon belül tudok közlekedni?



jan. 26. 16:36
 1/5 grafno ***** válasza:
Akkor elolvastad az oldalon mennyi ideig jó 24 órás jegy ,de hogy milyen zónába azt már atugrottad??
jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Két fajta 24h-s jegy van.

A városi, ez egész Salzburgon belül jó, és a regionális.

A regionális az adott régión belül jó.

A régiót úgy értsd, hogy pl. elmész Bp-ről Szentendrére (1. zóna), Visegrád már 2-es, stb.


Amúgy elképzelhető, hogy jobban jársz a SalzburCard-dal, mert az van 72h-ra, és a városi tömegközlekedésen (siklók is) túlmenően nagyon sok látnivalót tartalmaz. Az S-bahnra és a vonatra nem jó.

Pl. az untersbergi felvonót is tartalmazza, és elviekben az odamenő buszra (25) is jó.

jan. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És jól olvastam hogy az SalzburgCard nem csak tömegközlekedéshez van, hanem ingyenes belépés múzeumokba is?
jan. 27. 10:07
 4/5 aHermann ***** válasza:

Szia!


Igen, sok helyre ingyenes vele a belépés, míg máshova kedvezményt ad.

Ingyenes 29 helyre

[link]


Kedvezmény: 42 helyre

[link]

jan. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bizony, csomó helyre mehetsz vele, nagyon megéri megvenni!
jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!