Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi a várakozási idő a...

Mennyi a várakozási idő a Vatikáni Múzeum előtt, ha nyitásra odamegyünk?

Figyelt kérdés
ápr. 20. 15:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg jelentős. Én délután mentem be, de aznap reggel amikor mentünk a Vatikán bejárata felé a metrótól, a fal mellett nem viccelek, kilométeres sor állt. Mi úgy tudtuk, hogy csütörtök reggelente nincsenek sokan, de mint kiderült, mások is így tudták, ezért végül mégiscsak sokan voltak. Ebéd után is hosszúnak tűnt a sor, de kiderült, hogy az ijesztő mérete ellenére elég gyorsan halad, mert amint belépsz az épületbe, a sor felbomlik. Biztonsági kapun kell átmenni, és több is van. Már nem emlékszek hány, de talán 4 vagy 6. A pénztárhoz ezután tudsz menni, de abból is több van.


Egy tipp a Vatikánnal kapcsolatban: ha a Szent Péter Bazilikába is akarsz menni, és felmész a kupola tetejére körbenézni a várost, arra készülj fel hogy délelőtt a kilátószinten pont a kijárathoz tűz a nap. Júniusban nekem nem esett jól miután végig lépcsőn mentem fel odáig. (Akkor 2 euróval volt több lifttel menni, mint lépcsőn, nem tudom most mennyi, de érdemes elgondolkodni a liften. A kupola aljáig visz fel.)

ápr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
ápr. 20. 16:35
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
de most komolyan kérdezem: ki az a marha aki képes km-es sorokba beállni órák hosszára? el nem tudom képzelni.
ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé attól függ, hogy az év melyik szakában mentek. Mi pár éve január végén mentünk, kb. 20 perc-fél órát órát álltunk sorba.
ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Május 6-9. A neten nem tudtam 20 €-s jegyet venni.
ápr. 23. 07:39
 6/14 A kérdező kommentje:
#4 Délelőtt vagy délután álltatok sorba?
ápr. 24. 05:15
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 "Délelőtt vagy délután álltatok sorba?"

Reggeltől. Ott kezdtünk.

ápr. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Vedd meg a jegyet interneten, mi is ezt tettük és pár perc alatt bejutottunk.
ápr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az interneten minimum 3x annyi.
ápr. 24. 17:53
 10/14 anonim ***** válasza:

"Vedd meg a jegyet interneten, mi is ezt tettük és pár perc alatt bejutottunk."


De az első sor a biztonsági kapukhoz áll, nem a pénztárhoz. Vagy az interneten vett jeggyel külön sorba tudsz beállni? Nem kötekedésből kérdezem, tényleg kíváncsi vagyok. Én még egyszer nem fogom végigjárni a múzeumot, de rokonoknak/barátoknak jól jöhet. (Persze ha átrendezték és ma már máshogy működik, akkor bocsi, közel 11 éve voltam ott.)

ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!