Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit lehet tudni Horvátországról?

Mit lehet tudni Horvátországról?

Figyelt kérdés
Tervezem, majd nyáron lemenni oda nyaralni 1-2 hétre. Tudom, még sokára lesz, nagyon, de aki volt már ott nyaralni az mesélne egy keveset róla? Hova érdemes menni, milyenek ott az árak, mennyi idő oda az út, Bpről, milyen a tenger, tiszta a víz, sokan vannak, nagy-e a tömeg, és mikor érdemes menni, mikor kevesebben vannak, tudnak-e magyarul a boltban, vagy angol értenek-e?
2010. nov. 15. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát énis szeretnék menni nyáron oda. (:

Még sohasem voltam, az árak nem sokban különböznek a magyartól. Az ő valutájauk a horvát kuna.

Vannak sziklás, köves partok. De akadnak homokosak is, ha nagyon keresel. (:

A nyelvről annyit, hogy Zágráb közelében tuti, h beszélnek magyarul. De gondolom, h ti a tengerhez akartok menni. Ott már nem valószínű. Az angolt esélyes, hogy megértik, németet kevésbé. Én beszélek oroszul is többek között, meg konyítok a szerb-horváthoz is, szóval ebből a szempontból, ha megyek a barátokkal az jó lesz. De azért érdemes megtanulni 1-2 kifejezést az utazásra. ;) De egyébként szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha vennél egy ilyen utikönyvet, 1000-2000-ért már lehet kapni oylat, amiben van pár mondat horvátul is.

Én egyébként Poreč-be tervezem az utat a barátokkal. (:

Meg Rijeka is szép hely, de az drágább (szerintem).

Hát rem., h segítettem. :P

17/F

2010. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én a Pag szigeten voltam (Novalja),nagyon szép hely,a tenger tiszta és nagyon jó a bőrre!Drága az élelmiszer,éttermek,inkább kis büfékben ettünk de azis nagyon finom volt és tiszta!Zrce nem messze van tőle azis nagyon szép kavicsos rész és ott vannak ingyenes bulizós helyek,nappal!MAgyarul nem nagyon tudnak meg nem is kedvelik a magyarokat!Ha kocsival mész az gázos,saját példa!Nekünk pécstől volt 8óra az út!És most visszamenék oda szivesen,és megyünk is nyáron!
2010. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pulán voltunk,az isztria félszigeten.vonattal mentünk Rijekáig onnan stoppal pulára.szerencsére jól beszélem a horvát nyelvet.vad kempingeztünk ami illegális de mi jól elbújtunk.kb. 60.000 forintból 14 napig elvoltunk.egy fesztiválon szemetet szedtünk.össz vissz 14 óra melóért kaptunk 70 eurót.rijekán megbüntettek minket 500 kunára(1€=7.3kuna).mondtuk majd otthon szerbiában kifizetjük.persze hogy kifizettem...jövőre talán split környéke vagy görögország
2010. dec. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!