Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen hely Frankfurt am Main?

Milyen hely Frankfurt am Main?

Figyelt kérdés
milyenek az emberek, milyen a megélhetés? azt hallottam, hogy a CDU kormányoz ott, de mégis nagyon liberális város.
2010. nov. 21. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

èn 40 kilométerre élek Frankfurttól.

Egy kicsi város. már mint területre és népességre pár százeren élnek csak ott, ha felülröl nézed akkor is látszik hogy aprócska.


A Német bank központja, söt az unió bank is itt van. ez azt jelenti hogy sok felhökarcoló van, ezek mind bank központok.

Régi épületei nincsenek, mivel a világhaboruban porrá bombázták az amcsik. egy régi városrészt inkább úgy mondom egy teret építettek képek alapján vissza eredetire. Van egy szuper bevásárló utcája, ott föleg egy szuper bevásárló épület ami lenyügözö, mind épitészetileg mind belülröl.


az emberek rettentö vegyesek, mert a város vonza az üzelt embereket (bank központok miatt) és így minden nemzetiség megtalálható itt. de amúgy ugyan olyan mint a többi Német város, az emberek kedvesek.


sok látnivaló nincs frankfurtba max egy nap alatt mindent meglehet nézni, még kisgyerekkel esetleg van egy két dolog mint múzeum vagy állatkert. de a környék tele van látnivalóval, szabadidös tevékenységekkel. rengeteg vár van pl a Bergstrasse nevezetü régióban. nem messze van a rajna-majna össze folyása, vagy is a rajna vidéket is meglehet nézni ami gyönyörü.


megélhetés kicsit jobb mint Németország egyéb területein, de az ingatlan árak is az egekben vannak. pl mi 40 kilómétrre a várostól egy aprócska faluban lakunk, társasházban. 3 szoba 85m2 és 900€ fizetünk albérletért havonta igaz rezsivel. vagy is hiába a jó kereset ha az ingatlanok iszonyat drágák. minél köezelbb van az ingatlan Frankfurthoz annál drágább.

2010. nov. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
húú nagyon köszi a választ :)
2010. nov. 21. 09:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Este a pályaudvar környékén nincsenek fehér emberek. (Csak akik ott várnak a vonatra.) Én egy kicsit féltem, amikor ott voltam. Még csak akkir kezdett sötétedni augusztusban este 8 után, és volt egy kis időnk a vonatig, de amíg a belvárosba beértünk (2 villamosmegállónyira van) addig csak színesbőrűeket láttunk, ezért hamar visszafordultunk.
2011. szept. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem egy nagy szám nekem. Nincs semmi látnivaló, úgyanis nagyrészüket a földel tették egyenlővé a háborúban
2021. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja a 3-ashsz-t én írtam! Ez nem Merkel néni, hanem még Kohl idején történt 1993-ban, azaz közel 30 éve is színes környék volt az állomás környéke. A német ismerősünk, is mondta (akkor), hogy messziről kerüljük el a várost.

Ennek ellenére kétszer voltunk pár órát. Az első alkalommal 1992-ben, akkor egy rövid séta volt csak a belvárosban, majd a második alkalommal 1993-ban is az lett volna, de mivel szinte egy németet sem láttunk, kicsit féltünk (Ugyebár a figyelmeztetés az első és a második látogatás között történt.)

Amúgy nem kisváros, mert kb. félmillió lakosa van, és Nyugat-Németország legnagyobb vasúti csomópontja volt. De lehet, hogy egész Németországé. Ugyanis Berlinben nem egy helyre fut be az összes vonat, a főpályaudvar meg egy átmenő pályaudvar, mint nálunk Kelenföld, csak ott nem egy szinten, hanem két szinten, egymást keresztezve haladnak át a vonatok.

2021. okt. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Bocsánat, hogy ide pofátlankodok a kérdésemmel de; munkavállalás szempontjából milyen város Frankfurt? Könnyű munkát találni?
2022. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló a hazai pálya ellenére kissé pontatlan!


Frankfurt Németország 5. legnagyobb városa, területre meg csak 20%-kal kisebb, mint a kétszer akkora lakosságú Münchené, a népsűrűsége meg, a nagyvárososok sorában, átlagosnak mondható. A Wikipedia szerint.

2022. aug. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!