Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit gondoltok, kevés, szinte...

Mit gondoltok, kevés, szinte nulla nyelvtudással érdemes kimenni Angliába dolgozni?

Figyelt kérdés

Lehetőségem adódott, hogy ki tudjak menni Londonba, de sajnos az angol nyelvtudásom nem a legjobb, sőt, szinte semmi. Tudom, hogy sokan azt mondjátok majd, hogy így semmi értelme nekivágni, mert 1-2 hónapon belül úgy is hazajövök. Ennek ellenére olvastam olyanokról, akiknek így is sikerült és megvalósították az álmukat - angol nélkül mentek ki, és belejöttek. Nehezen, rengeteg munkával, de sikerült nekik. Nem szeretnék itthon maradni, mindenem, hogy kijussak és fejlesszem a nyelvtudásom.

Ti hogy látjátok ezt az egészet? Eléggé félek, mert bármikor csöröghet a telefon, hogy csomagoljak. Talpraesett vagyok, el tudom intézni a dolgaimat, de hiába, ha nem tudok angolul. Vagy egy próbát megér? Tanárhoz fogok járni, hogy egy kicsit felkészítsen, de az semmi ahhoz képest ami majd kint fog rám várni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

21/L


2010. dec. 6. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ma már szinte lehetetlen annak munkát találni aki nem tud angolul..Régen még volt esélye az embernek,de ma amikor olyan sokan mennek a világ minden tájáról ,és ők tudnak is angolul,és még nekik is sokszor hónapokig kell várni egy alantas melóra..

Én kint élek.Nyelvtudás nélkül jöttem ki én is.Őszinte leszek.Majdnem 1 évig nem volt állásom.Mindenhonnan elutasítottak avval,hogy előbb tanuld meg a nyelvet.Londonban fél évig próbálkoztam ,de ha esélyt is adtak volna,jött valaki aki tudod kommunikálni..

Végül is vidéki városba költöztünk,és ott egy angol barát segítségével kaptam állást..

Ma még ennél is nehezebb.Sokan a válság miatt haza mentek mert elvesztették az állásukat,és nem kaptak másik lehetőséget..A legtöbb magyarnak aki dolgozik azért tud valamit kommunikálni..

Inkább várj még és tanuld a nyelvet..Utána próbálkozzál..

2010. dec. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szia! én és a barátom 2 hete jöttünk haza Angliából. Mi is dolgozni szerettünk volna. Igaz nem Londonban, hanem a környékén egy városban.

Ha van ismerősöd, aki segít odakint, vagy ha tudod, hogy a munka ami lesz az 100% ig biztos, csak akkor indulj el.

és mindenképp legyen annyi tartalékpénzed, hogy ha nem jönne össze, haza tudj jönni. milyen munka ez ? ismerősöd intézi neked ?

2010. dec. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában élek a családommal együtt.Egy munkaközvetítő irodában dolgozom (part time) és én úgy tapasztalom,hogy azok akik nem tudnak angolul azoknak az önéletrajzukat félreteszik...nem foglalkozunk vele..Vannak esetek amikor mégiscsak adunk nyelvtudás nélkül is lehetőséget,de ez csak úgy,hogy éppen valamelyik kollégának a jó ismerőse,rokona..Akkor sikerül,mert intézkedünk..A barátnőm is így kapott melót általam egy gyárba..Semmi nyelvtudása nem volt,de ismerjük a gyár közvetítő emberét akivel jó kapcsolatban vagyunk..Őt kértem meg,hogy csúsztassa be valahová..

De ismeretlen emberek nyelvtudás nélkül nagyon nem kapnak melót..Inkább tanulj nyelvet..

2010. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hello! Én is azt javaslom, hogy csak akkor gyere ki, ha ismerősöd van itt és biztos a munkád, mert anélkül nagyon durva lesz, szerintem. Nagyon sok az olyan munka(pl. takarítás, mosogatás)amihez régen nem, vagy csak minimális angol kellett, de ma már ehhez is kell legalább kommunikációs szintű angol. Jelenleg én is Londonban lakom, tudok angolul, a saját szakmámban dolgozok(Informatika), de még így sem volt könnyű az álláskeresés, nemhogy nyelvtudás nélkül. nem akarlak lebeszélni, de ezerszer gondold meg mielőtt belevágsz!
2010. dec. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utolsó: mennyit lehet informatikával keresni ott?
2010. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Rokonom nagyon jó barátnője él kinn, már nem egy embernek segített munkát keresni, amíg nem találtak normális állást addig lakhattak nála. Nem tudom milyen munkáról lenne szó, azt mondta ha talál valamit akkor szól.

Igen, tisztába vagyok vele hogy előbb alkalmaznak olyan munkavállalókat akik tudják a nyelvet, csak most van ez az ismerősön keresztül dolog, amivel egy kicsit könnyebb találni bármit is.

2010. dec. 6. 17:15
 7/14 anonim válasza:
Szüleim 56 illetve 57 évesek, közülük édesanyám egy mukkot sem beszél angolul (mára már pár szót talán) és tavaly óta kint vannak és dolgoznak bőszen. Szóval ezek alapján nem nagyon kell angol tudás, elég sok embertől hallom, hogy kimentek és dolgoznak, angoltudás nélkül :) Vannak cégek akik kivisznek, pl most a Hoteljob.hu-n is láttam egy hirdetést Skegnessbe (szüleim is itt vannak éppen).
2010. dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha lesz biztos munka, akkor menj ki, de tanuld az angolt, mert ha véletlenül mást kell keresned, mert kirúgnak, vagy mert nem tetszik, akkor angoltudás híján bajban leszel. Sok sikert!!!

Én is kevés/szinte semmi nyelvtudással mentem ki Spanyolo.ba gyakorlatra 3 hónapra, de a három hónap alatt (meg)tanultam a nyelvet, ezért ott maradhattam dolgozni tovább is...

2010. dec. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Utolsónak: hogy mentél ki és mit dolgoztál?

Ismerősnél száltál meg vagy ezt is magadnak kellett intézned?

Hogy fogadtak a kintiek?

Úgy hallottam a spanyolok nagyon bunkók és maguknak valók.

Az angoloknál meg vegyesek a vélemények, van aki azt mondja h gőgösek, és nem segítenek a bevándorlóknak, mert nekik is megvan a maguk baja, de nagyobb arányban olvastam, hogy nagyon segítőkészek és rendesek.

2010. dec. 6. 18:25
 10/14 anonim ***** válasza:
17:13-nak! Informatikával hatalmas intervallumban lehet keresni, attól függ mihez értesz, évi bruttó 20.000-től 80-90 ezerig is akár. Én bruttó 26500 - at keresek, mint webprogramozó.
2010. dec. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!