Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit gondoltok, kevés, szinte...

Mit gondoltok, kevés, szinte nulla nyelvtudással érdemes kimenni Angliába dolgozni?

Figyelt kérdés

Lehetőségem adódott, hogy ki tudjak menni Londonba, de sajnos az angol nyelvtudásom nem a legjobb, sőt, szinte semmi. Tudom, hogy sokan azt mondjátok majd, hogy így semmi értelme nekivágni, mert 1-2 hónapon belül úgy is hazajövök. Ennek ellenére olvastam olyanokról, akiknek így is sikerült és megvalósították az álmukat - angol nélkül mentek ki, és belejöttek. Nehezen, rengeteg munkával, de sikerült nekik. Nem szeretnék itthon maradni, mindenem, hogy kijussak és fejlesszem a nyelvtudásom.

Ti hogy látjátok ezt az egészet? Eléggé félek, mert bármikor csöröghet a telefon, hogy csomagoljak. Talpraesett vagyok, el tudom intézni a dolgaimat, de hiába, ha nem tudok angolul. Vagy egy próbát megér? Tanárhoz fogok járni, hogy egy kicsit felkészítsen, de az semmi ahhoz képest ami majd kint fog rám várni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

21/L


2010. dec. 6. 15:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én sem beszéltem angolul anno, amikor kijöttem, de nekem ismerős segített és au pair voltam. 1 év alatt tanultam meg a nyelvet, kőkemény melóval. 20 éves voltam akkor.

Ennek már 13 éve.


A párom 5 éve jött ki (35 évesen), szintén nyelvtudás nélkül. Segítsége volt, bár az, hogy kapott munkát iszonyat mák volt. Ma már a szakmájában dolgozik és jól keres (sőt, idén lakást is tudtunk venni), de az, hogy idáig eljutottunk nem tudom leírni milyen kemény meló eredménye. És az egy dolog, hogy tudod, mert hallottad, hogy ez nehéz, átélni ezt már nagyon más.


Nézd, én is azt mondom, hogy csak óvatosan, de nem fogom azt mondani, hog ylehetetlen, mert a mi példánk is azt bizonyítja, hogy meg lehet csinálni.


Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy ésszel. Mindent csak ésszel! És a nyelv legyen az első és legfontosabb, hogy megtanuld. Ha pénzbe kerül a tanfolyam és a tanár, akkor pénzbe kerül, de ne sajnálj rá semmit! Mert ez a legnagyobb befektetés. Sokan amúgy itt szúrják el: sajnálják a pénzt (és időt) a tanulásra, pedig ezt kell megnyomni.


Amúgy én nem tudom, hogy az ismerős ismerőse, hogy tud munkát szerezni, mert általában, akik itt kint vagyunk csak mert itt élünk nem lettünk egy csapásra állásközvetítők, de ha már az, hogy szállást tud adni, szerintem elég segítség. Munkát keresni úgy kell, hogy mész, mész, mész és mész. TE és nem más! De ez az én véleményem, mert nekem és a körülöttem lévőknek csak így ment.


Mindenesetre sok sikert! Egy próbát mindig minden megér!

2010. dec. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves webprogramozó!

Ijesztgettek engem, hogy bruttó 26500-ból nem lehet megélni. Te milyen szinten tudsz megélni ebből? Milyen lakásban, bérelt, saját, albérlet főbérlővel? Melyik környék ez, London belseje/külseje vagy vidék? Bocs az intim kérdésekért, de sokat segítene a válaszod.

2010. dec. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak! Bruttó 26500 font nettója az 1685 font havonta. Nem tudom, hogy kik mondták azt hogy ebből nem lehet megélni(nyilván attól is függ, milyen nagy lábon akarsz élni), de én még félrerakni is tudok, nem mindig ugyanannyit, de valamennyit mindig. Egyébként én London 2-es zónájában lakom, kb. 10 perc sétára a Finsbury Park metróállomástól(Észak-London). Egy garzon lakást bérelek 127 font/hét áron rezsivel együtt. A barátnőm, egy lengyel lány, aki egy irodai asszisztens, ő kb. 1100-1200 fontot keres, és még ebből is megél. Összegezve, azt kell mondanom, hogy minden relatív, ugyanis sokminden függ az igényeidtől is. Én sem spórolok olyan nagyon, pl. ha valamit megkívánok, akkor megveszem, nem pedig úgy mint otthon, hogy minden dologért amit venni akartam, hónapokig kellett spórolnom.
2010. dec. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Megnyugtattál.
2010. dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!