Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van közületek valaki aki...

Van közületek valaki aki külföldön töltötte a szakmai gyakorlatát? Hogyan jutottatok ki?

Figyelt kérdés
az angol anyanyelvű országok érdekelnének főképpen
2010. dec. 7. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Én Erasmusszal voltam, többeket ismerek, akik Comeniusszal. De btk-s vagyok, a Comenius, azt hiszem, kifejezetten tanítási gyakorlatra van, Erasmus más karokon is.
2010. dec. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én Spanyolországban töltöttem a szakmai gyakorlatot, és nem szervezet keresztül kerültem ki, hanem magamnak intéztem. Méghozzá, olyan egyszerű módon, hogy rengeteg e-mailt szétküldtem, Spanyolország egész területére, leírtam ki vagyok, mit tanulok, mennyire szeretnék megtanulni spanyolul és ennyi. Nem tudom, hány helyre küldtem el az emailt, de csak egy helyről írtak vissza, hogy köszönjük nem, és két helyről kérdeztek vissza, hogy milyen is ez a gyakorlat, aztán az egyik helyről nem jött semmi, a másikról pedig válaszoltak, hogy mehetek. Ezt ugyanúgy meg lehet angol nyelvterületen is csinálni, még több a lehetőség, és csak egy kis kutatómunka kell hozzá.

De lehet Erasmussal egyszerűbb elintézni...

2010. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én Németbe voltam, de nekem pont összejött a dolog(munka) és a gyak is, így 2légy 1 csapásra. De ismerős(német) szerezte a munkát. Valamit meg tudtam is németül, így nagyon jó 3 hónap(nyár) volt. Nyilván nagyon könnyen jutottam ki, ez sztem ritka kivétel, de ha van ismerős német(vagy más kölföldi) akkor ezt alehetőséget is ki lehet, ki kell használni. Am egy lehetőségként mondták, nem én érdeklődtem.
2010. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat


a lényeg h fősulis vagyok és agusztustól kellenne mennem gyakorlatra fél évre..

lehet, hogy pár hónap múlva énis megpróbálkozok azzal h küldök e-maileket. talán érdemes még egy angol nyelvű önéletrajzot is mellékelni.. meg kicsit elöbb menni és beiratkozni 1-2 hetes nyelvtanfolyamra h szokjam h csak angolul beszélnek hozzám.szerintetek?

2010. dec. 7. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:

önéletrajzot küldj mindenképp, és ha vhol elfogadják a jelentkezésed, az nem rossz ötlet, hogy elötte már kinn töltesz egy-két hetet nyelvtanfolyamon, legalább ismerősökre is szert tehetsz, mert munkában lehet nem sok veled egykorú lesz...legalábbis nekem ezért kicsit nehezen ment a beilleszkedés, mindenki családos volt, és vagy 15 évvel idősebb nálam...

milyen területre akarsz menni? mármint milyen céghez?

2010. dec. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az a lényeg h a suliban is elfogadják a gyakorlatot h min. 4 csillagos hotel legyen és azon belül több fajta pozicióban legyek.. szóval 1-2 hónapot akár szobalány aztán a recepción meg egy kicsit a vendéglátásban is mint pincér.
2010. dec. 12. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!