Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyek Európa 10 legszegényebb...

Melyek Európa 10 legszegényebb országai? (rangsorolva! )

Figyelt kérdés
Teszem azt első Ukrajna stb.
2010. dec. 29. 20:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%

Ez:


[link]

2010. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

Vagyis:

1.Montenegró, 2.Koszovó, 3.Moldova, 4.Málta, 5.Örményország, 6.Macedónia, 7.Grúzia, 8.Izland, 9.Albánia, 10.Bosznia-Hercegovina (2009)

2010. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A GDP csak az egyfőre jutó bruttó hazai terméket mondja nem pedig azt hogy hány ezren halnak éhen vagy mekkora a minimálbér vagy hasonlók, én igazából erre lennék kíváncsi
2010. dec. 29. 21:11
 4/23 anonim ***** válasza:
52%
[link] innen tudod kikeresni
2010. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy milyen szegény egy ország, sok tényezőtől függ. Az infrastruktúra fejlettsége, a külkereskedelmi mérleg, a munkanélküliségi mutatók, a minimálbér, az átlagbér, a törvényes fizetőeszköz vásárlóértéke, a lakosság vagyoni helyzete (pl. személygk.,tv, mobiltelefon, pc, internet használat, stb.), ásványkincsek, ipari fejlettség, területhasználat, idegenforgalom, meg még egy csomó minden alapján lehetne összehasonlítani az országokat. Vagy azonos időt el kellene tölteni valamennyi államban, és szubjektív tapasztalatok alapján is lehetne rangsorolni. De szerintem ezek alapján is hasonlítana a listám a GDP rangsorhoz.
2010. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

1. Albánia

2. Moldova

3. Ukrajna


2010.12.08-as adat

[link]

2010. dec. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, rosszul írtam. Albánia a 2. és Moldova az 1.
2010. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
34%
milyen ukrajnáról beszéltek meg mitomén hát nincs mese ebbe az országba élünk európa legszegényebb országa MAGYARORSZÁG az ál az elsők élén magyarország mindent visz semmink nincs még a korona is más tulajdonába van meg a repülőtér meg minden nemistom magyarország mennyivel tartozik a felvtt pénz a metróépitéshez ez az ország tiszta csórééééééééé mármég a románok is jobban élnek meg a szlovákok nehüjéskedjetek már.
2010. dec. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem inkább a wikipédia mérvadóbb, mint az atv-s, gondolom iszonyatosan tudományos statisztikákon nyugvó cikk...

Koszovó, Grúzia, Örményország, Albánia, Moldova, sőt talán Bulgária is tuti megelőzi Ukrajnát. És Magyarország sincs Ukrajnánál sokkal jobb helyzetben, ez tény, de mondjuk sztem 2-3 hellyel felette lehet.

Mondjuk tény, hogy a gdp nem minden, mert pl málta, szlovákia, ciprus, luxemburg, szlovénia a gdp-ben alattunk és ukrajna alatt vannak, de biztos vagyok benne, hogy ezek az országok gazdagabbak...

2010. dec. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok így év elején ünneprontó lenni, de mi magyarok szinte biztos hogy benne vagyunk az első 10-ben, az ukránokkal együtt, ha pl. az egy főre jutó GDP/NDP-t nézzük a fizetésekhez képest, hiteleket, vagy az adózási szokásokat. De tényleg nem könnyű választ adni, mert relatív.
2011. jan. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!