Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyiből lehet kihozni...

Mennyiből lehet kihozni kényelmesen egy 3 napos francia kirándulást?

Figyelt kérdés

A barátnőmet szeretném meglepni szülinapján (június), de sajnos nincsen tapasztalatom, mert még csak 20 vagyok és nem voltam még külföldön saját szervezés keretében.

Szeretném ha legalább 2 éjszakát eltölthetnénk ott, és hogy ne kelljen szégyenkeznünk ha a költőpénzről lesz szó.

Repülővel lenne a legjobb megoldani az utazást. Jelenleg olyan 90 ezer forintom van erre félretéve, de gondolom ennél jóval több lesz és még időben szeretném elkezdeni a spórolást.

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Üdv!


2011. febr. 2. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet számolni kb. 200e Ft-tal egy párizsi hosszú hétvégére 2 főre.
2011. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igen, az, hogy francia az elég tág fogalom

tehát riviéra vagy Párizs?


ha Párizs jó lenne akkor 90 e ft fejenkénti áron szervezetten már van párizsi repülős hosszú hétvége, de ez nem egyéni hanem utazási irodánál kell nézni, ilyen út majd' mindenhol van


amúgy egyénileg egy átlagos szálloda lefoglalva kb 20 e ft/fő/éj ( egyszerű szálloda)

ami elég olcsó és egyszerű az a Premier Class szállodalánc franciában repterek közelében de nagyon színvonalas sztem

egy párizsi és egy riviérai városban is egy tömegközlekedési napijegy kb 5-6 euro

a jó vendéglők drágák, de a büfék és a közértek ( Auchan) mindenütt elég olcsó, olcsóbb mint itthon


csak egy pár dolgot írtam ami eszembe volt, akkor tudnék csak többet segíteni, ha tudnám, hogy francio melyik részére mennétek

2011. febr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek azzal, hogy kb. belőttétek az árat. :) Örülnék, ha tényleg ki tudnánk hozni 180-200 ezer forintból a dolgot.
2011. febr. 2. 23:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nem fontos, hogy hová megyünk, csak nagy álma eljutni az országba. Szerintem bárhol jól éreznénk magunkat.
2011. febr. 3. 00:01
 5/7 anonim ***** válasza:

szállást szerintem a booking.com-on keresettek, nekik vannak a legjobb ajánlataik.

repjegyet easyjetnél és malévnál lehet venni bp-ről párizsba, de pl pozsonyból, ha az közelebb van, indít a ryanair is járatokat.

szerintem párizsba menjetek, mert az gyönyörű és olyan romantikus is...jó a metrós közlekedés, és a központban sok hely egy kupacban van, lehet sétálgatni, nézelődni...

Eiffel-torony, Notre-Dame, Place Vendome, Champs-Elysee, Diadalív, rengeteg látnivaló van.

ha tudtok angolul, mehettek ingyenes városnéző túrára is:

www.discoverwalks.com

nagyon szimpatikus társaság

2011. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De jo otlet, szép ajàndék :)

Hmm..Pàrizsra nem elég két nap :) Annyi làtnivalo van ott, hogy minimum egy hetet kellene ott toltenetek.. Irtàk sokan a Première Classe hoteleket- ezekkel az a baj, hogy nagyon kint vannak,rengeteget kellene utazni a nagyobb nevezetességekhez. Az "Edreams. com"on is kereshetsz szàllodàt,tolts le egy Pàrizs térképet, és probàlj meg a " belso" keruletekben keresni :)


Vagy pl miért nem viszed el ( vagyis... hozod le, itt élek) délre, Provence-ba? Gyonyoru nyàron, igaz, tele vagyunk turistàkkal :) Idoben lefoglalva kettotoknek egy TGV jegy meglenne 80-100 eurobol, és a szàllàs itt sokszor olcsobb, ha jo elore lefoglaljàtok

2011. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Provence-nek utánanéztem és gyönyörű hely, lehet, hogy kinézem magunknak, és ha olcsóbb, talán megtoldhatjuk 1 nappal az ottlétet. :)

2011. febr. 5. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!