Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsi kirándulást tervezek...

Bécsi kirándulást tervezek nyárra, lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Egy 4-5 napos kirándulást szeretnénk a nyáron Bécsen eltölteni.


Érdekelnének a következők árai:

- vonatjegy (BP - Bécs);

- Bécsi helyi járat árak (3-4 napos bérlet, szakaszjegy, ...);

- szállásárak (apartman, kis ház ...);

- az ottani élet ára (ennivaló, italok, szórakozás, ...);


Ezen felül kíváncsi lennék az ottani emberekre, milyen az estég az osztrák fővárosban? Vannak valami jó helyek, amit érdemes lenne megnézni (fiatalok mennénk, Schönbrunn, s hasonlók felejtősek :))?


Várom a tapasztalatokat, véleményeket a városról, az információkat!


2011. febr. 24. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A MÁV-nak mindig vannak Bécsre ilyen akciós dolgai. Pontosat nem tudok, mert én is tervezgetem mindig Bécset.

De a közlekedést illetően itt kezdj utána olvasni, szerintem:

[link]

2011. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha időben lefoglalod akkor olyan 3-4, nagyon max 5 ezer forint a vonatjegy Bécsbe, de ez egy út, kell vegyél visszaútra is, szerintem azt is meg tudod oldani Budapesten


az ottani élet ára szerintem nagyon sok helyen olcsóbb, mint itthon, főleg, mint Bp-n,

helyi járat egy hétre háát, max olyan 50 euro, de az mindenre, apartmanokat nem tudom


egyébként Schönbrunnt nem ciki megnézni, de oda is nagyon előre be kell jelentkezni, meg az drága is, de amúgy biztos szép

2011. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igen, a máv-nak mindig van valami bécsi kedvezménye.

de egy jegy oda-vissza, amiben benne van a helyi tömegközlekedés is ( ezt kirándulójegynek hívják) de ez csak 3 napos az kb 9000 ft


egy napijegy Bécsben 5 euro 90 cent

ennek megfelelően kell kiszámolni a továbbiakat

egy sima vonaljegy 1 euro 70 cent amivel többször is át lehet szállni


nagyon olcsó szállások is vannak főleg diákszállók és kollégiumok nyáron már pár euróért, de egy normál szálloda azért már 13-25 e ft/fő/éj

mindig külvárosban olcsóbb..

Favoritenstrasse, Westbahnhof környéke szerintem a legjobb


az étel ital árak olyanok sztem mint más nyugati városban Münchenben, Rómában vagy Párizsban

csak a közértek és a kis büfék viszont olcsóbbak mint nálunk


Ti miért készültök annyira? Bécsbe csak ki kell menni és ennyi....van olyan ember aki pestről naponta jár

2011. febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak a Budapest-Bécs jegyben tudok segíteni, mert ilyent többször is szoktam venni: 13 euró egy útra.
2011. febr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
na akkor nem is nagyon tévedtem :) (2.)
2011. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Több napot szeretnénk Bécsben tölteni. Az egy napos kirándulás elég fárasztó, meg az éjszakai életbe is szeretnénk bele kóstolni. :) Fiatalok vagyunk, vidámpark, pláza, kocsma, bulik jönnének szóba.
2011. febr. 25. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!