Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriába munkavállalási...

Ausztriába munkavállalási engedélyt én is kérhetek, vagy csak a munkáltató, aki foglalkoztat?

Figyelt kérdés
Ha úgy szeretnék kimenni Ausztriába dolgozni, hogy először megkérem a munkavállalói engedélyt, és utána indulok neki munkát keresni, ez működőképes? Vagy csak úgy tudok kimenni, hogy itthonról munkát keresek, és ők kérik meg nekem?
2009. febr. 16. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! A masodik ! - sajnos

Munkavallalsit , csak ugy adnak, ha megvan hova ,melyik ceghez akarsz menni dolgozni. Aztan meghirdetik az allasodat , hatha jelentkezik ra valaki (aki Osztrak allampolgar). Ha nem es mazlid van , ill. a ceg kizarolagosan teged akar , akkor megkapod a papirt, de meg akkor is csak ott tudsz dolgozni , annal a cegnel.Ha mashova szeretnel menni a kesobbiekben , akkor ugyanezt a folyamatot vegig kell csinalnod megegyszer. Igaz , akkor mar egy kicsit egyszerubb a dolog, mert mar megkaptad egyszer toluk a munkavallalasit. De attol meg ugyanolyan maceras. Ez a legrosszabb... ( na jo van ettol is rosszabb , de a munkavallalasit megszerezni nekem egy harc volt) Raadasul nekem meg azt is mondtak, hogy bejelentkezve kell lennem harom honapig az orszagban es csak azutan foglalkoznak velem, a tobbi kis kedvesseget mar nem is emlitem.

Sok sikert , amugy ha lehet valasztani , jobb ha a munkaltatod intezi, mint te. Ha nem, akkor kitartast !

2009. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
elozo vagyok, ezt elfelejtettem, termeszetesen kell lennie munkaszerzodesednek (!!!) es egy csomo papirt ki kell toltenie a munkaadodnak , amit a hivatalban adnak. Talan neten is atkuldik, vagy kipostazzak, ezt nem tudom , en mindent szemelyesen inteztem.
2009. febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!