Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet sikerül ki mennem...

Lehet sikerül ki mennem Angliába, de csak dolgozni. Szeretnék 1 hónapnál tovább maradni. Az ott tartózkodáshoz mindig hosszabbítani kell a munkavállalási engedélyt? Milyen okmányok szükségesek ha ki akarok menni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Anglia Uniós ország , nem kell munkavállalási engedély.Ami kell,hogy tudj dolgozni a következők: National Insurance Number( a helyi Tb-kártya)Bankszámlaszám(angol),Mobil telefonszám(angol),és CV.(angol önéletrajz)...
2009. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm,hogy írtál ,de a tb kártyát ott adják kint vagy itt kell beszerezni.És lejárt az útlevelem.Az is kell?Mert olvastam más fórumokon,hogy bizony kell.
2009. júl. 1. 14:46
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok.Ha dolgozni akarsz akkor bizony kell az útlevél..hisz nemcsak a munkakeresésben kell,hanem a bankszámla nyitáskor is....A helyi Tb-t(National Insurance Numbert) Csak itt kint tudod kérni...El kell menned a helyi munkaügyi központba,és ott kell kérni amit ingyen adnak. 1 hónap mire megkapod a kártyát,de amikor intézed rögtön kapsz egy ideiglenes "N.I.number" számot amivel tudod igazolni,hogy folyamatban van,és elfogadják a munkavállalók.Persze amikor megjön meg kell mutatni nekik az eredetit.Itt kint tudsz venni angol sim kártyát is...
2009. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha kiakarsz jonni, az elindulashoz utlevel, penz kell.

Csak megveszed a repulojegyedet, vagy buszjegyedet, es kijossz. A repuleteren megnezik az utleveledet, ennyi.

Ha ismeroshoz jossz ki, o segiteni fog neked az elindulasnal.

Kint Angliaban kell intezned a tovabbiakat. Otthonrol semmit nem kell es nem is tudsz intezni. Kint egy NI szamot kell kerned, ezzel tudsz menni dolgozni, ezt csak az kap aki legalis Angliban.

Ez az egyik alapfeltetele hogy legalis munkat kapj.

Ezt a szamot a munkaugyi hivatalban kell kerned, egy idopontot kapsz majd, ahova elmesz, kb. 2 het lesz, es utana kb. 2 het mire kikuldik a cimedre az NI szamot.

Itt kint veszel a telefonodba angol kartyat, es azon tudnak hivni teged itt a munkaltatok.

Csak legalis munkat vallalj el, illegalisan sehol ne dolgozzal!!!

Talaltal mar melot amugy?

2009. júl. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek aki írt nekem.Folyamatban van az útlevél kb,2-3 hét mire kész lesz.Igen ismerősöm hívott ki,de ő személy igazolvánnyal ment ki.Amúgy ő kint van takarítani,Easthamban.Szerencsére neki nem kelet vissza fordulnia.Én is ezt a munkát fogom csinálni,mert sajnos itt M.országon nincs semmi.
2009. júl. 2. 12:49
 6/11 anonim válasza:
38%

Azért kell az útlevél, mert sok román ment ki magyarigazolvánnyal, hogy ők magyarok. (ekkor még nem volt eu-s románia). De az angolok rájöttek a turpisságra :)


Nekem azt mondta haverom, hogy angliában havonta kell vhol jelentkezni és befizetni 50fontot. Nem akarok hülyeséget mondani, de az elöttem szólók lehet halottak erről. Ezért is ment ki haver Dublinba.

2009. júl. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fizetni havonta 50 fontot, ez egy nagyon rossz info! Ez nem igaz!
2009. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenképp viszek útlevelet.Sajnos 3 hét mire meg van,de legalább ez az új lenyomatos lesz.Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek.Anna
2009. júl. 3. 11:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Hidd el jobb ha van útleveled,mert munkakeresésnél,és banki ügyintézésnél mindig ezt kérik...

10.56-nak...Nem kell semmiféle pénzt fizetned.A haverod akárhol hallotta,jól bepalizták...Anglia Uniós ország akárcsak a Magyarország.Ha valaki úgy dönt,hogy itt akar dolgozni,az kijöhet,és dolgozhat...persze vannak dolgok amiket az angolok elvárnak,mert enélkül nem tudsz érvényesülni,de ez otthon is így van.(hisz otthon is kell TB kártya,bankkártya,személyi igazolvány,szakmádról igazolvány stb...) Ők is ezeket várják csak hát angolul...vagyis angol TB, angol bankszámlaszám etc....

2009. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia!Pedig kint van és személyivel ment ki az ismerősöm.És persze dolgozik és semmit nem tud angolul.Ismerősök által ment ki.Szerencséje volt.
2009. júl. 3. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!