Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnország 3 hónap alatt?

Szancsopanza kérdése:

Finnország 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

18 éves vagyok és augusztustól 3 hónapra kimennék Finnországba egy családhoz.nem beszélem a nyelvet de cserekapcsolat és angol nyelvet gyakorolnám a gimim szervezi.Tudna valaki mesélni nekem ,hogy milyenek kint az emberek mármint milyen a mentalitásuk szokásaik?Az ételekről, és ünnepeikről(aug szept okt.) illetve a fővárosról tudna nekem valaki mesélni?Milyen ajándékot fogadnának szívesen?


2011. márc. 17. 22:21
 1/2 anonim válasza:

Néhány kérdésedre tudok válaszolni, de nem az összesre. Én két hónapot töltöttem el, okt.-dec.-ig, egy kis finn városkában.

Az emberek nagyon rendesek és segítőkészek. A magyarokat különösen is nagyon kedvelik. Amiben tudnak segítenek. Alapvetően van bennük egyfajta zárkózottság, de ez nem azt jelenti, hogy zárkózottak, csak talán valamivel visszahúzódóbbak. Nagyon nyugis természetűek, nem rohannak, és nem idegeskednek. Kiegyensúlyozottak, harmóniában élnek. Én róluk csak pozitívumokat tudok mondani. Sok mindenben tanulhatnánk tőlük, pl. a munkához való hozzáállásukhoz (nem stresszelik magukat a munkán, és nyugisan végzik, bár az is igaz, hogy ott sokkal jobban megbecsülik a munkaerőt, anyagilag is).

Úgy vettem észre, hogy a krumplit előnyben részesítik, és különböző (számunkra) ismeretlen salátákat fogyasztanak (gyümölcs+saláta és öntet egyben és hasonlók).

Szerintem valamilyen magyar ajándéknak örülnének, amin pl. a magyar színek szerepelnek. Valami olyasmi, amiről egyértelműen kivehető, hogy hungaricum, magyar szuvenír.

2011. márc. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én csak 3 hetet voltam kint, de az alapján csak megerősíteni tudom amit az előző kollega írt. Elsőre talán zárkózottnak tűnhetnek, van aki másodszorra is, de ha elkezdesz velük beszélgetni - angolul úgy vettem észre nagy százalékuk beszél - hamar az ellenkezőjét fogod gondolni.

Az ételeken nem kell aggódnod, nem üt el nagyon a szokványos EU-ízvilágtól. Bár a szárított rénszarvashúst mint különlegességet ki kellett próbálnom, az nem volt annyira megnyerő. Ellenben mondjuk a Koskenkorva vodkával... :P

Ami nekem nagyon tetszett (a tájon, a természeten, az embereken és a kultúrájukon kívül persze): nem fogsz reggel csavaros kiflit fogyasztó alkoholistákkal találkozni az utcán, mert az ALKO (az 5%-nál töményebb szeszesitalokat forgalmazó lánc) csak délelőtt nyit, és este 8-kor bezár.

És még egy mellékes, de vicces információ: a magyar "persze" szó a finneknél is használatos, csak ott az ember hátsó fertályát jelenti. :)

2011. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!