Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egyedül Oroszországba?

Egyedül Oroszországba?

Figyelt kérdés
Egyedül készülök Moszkvába és Szentpétervárra (de lehet, hogy csak az utóbbi jön össze) menni, fiatal nő vagyok. Egy keveset beszélek oroszul és ha lassabban beszélnek akkor egészen jól értem. Bár ez talán keveset számít a biztonság szempontjából. Ajánlatos-e egyedül menni és egyébként Szentpétervár még a "jobbik" választás ilyen szempontból?
2011. márc. 25. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdésedet..Miért lenne gond ha egyedül mennél? Szerinted az oroszok gonoszak vagy mi??

Ugyanolyan emberek élnek mint bárhol a világon csak ők oroszul beszélnek..HA egyedül mész ki,legalább egy szótár legyen nálad..Én pár éve voltam kint Moszkvában.(igaz nem egyedül) Az én tapasztalatom az,hogy hihetetlenül kedves emberek vannak( lett is egy életre szóló barátság egy orosz házaspárral) Segítőkészek.A város egyszerűen mesés..Sőt csodálatos.,tiszta,kulturált..Egy baj volt vele,hogy iszonyatosan drága város.Nem hiába van a világ legdrágább város listájának első helyén,még Londont is leelőzi.( London is elég drága)Szentpéterváron nem voltunk ,de az ottaniak elmondása szerint az is szép város.

2011. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ. nem, nem gondolom, hogy gonoszak, nem mennék oda, ha így gondolnám, sőt nagyon is szimpatizálok az oroszokkal, csak rengeteg helyről hallom, hogy nem biztonságos egyedül menni, meg ugye ezek a hírek, hogy embereket lőnek le az utcán simán (bár ők talán ismerik egymást), szóval egy kicsit félek, hogy egyáltalán pl. beülsz egy taxiba a reptéren akkor hova visz ilyesmi. lehet, hogy túlreagálom a dolgot, pont ezért tettem fel a kérdést, hogy nálam tapasztaltabb emberek infóit kapjam meg. máris segítettél, köszönöm, remélem még érkeznek megnyugtató válaszok.
2011. márc. 25. 13:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi tavaly voltunk Moszkvában a párommal. De nélküle sem féltem volna. Mondjuk kihalt külvárosban este nem kell egyedül sétálni. De a belvárosibb részek teljesen OK-k! Bátran vágj neki, nagyon szép hely!
2011. márc. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szeretem az oroszokat, kedves emberek. Többször voltam Oroszországban. Általában biztonságos, de a külvárosokat talán kerülném a helyedben. A taxi meg oda visz ahova kéred, pláne oroszul. Én a helyedben Moszkvába mennék. Hatalmas és csodálatos város, csak rohadt drága.
2011. márc. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia, én 14 évvel ezelőtt dolgoztam egy fél évet Moszkvában, tényleg barátságosak és segitőkészek az oroszok viszont egy fő szabály!!! legyél egy picit bizalmatlan, nagyon sok az átvágás, szóval legyél résen.
2011. márc. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!