Kezdőoldal » Utazás » Európa » érsekújváron mennyire tudnak...

érsekújváron mennyire tudnak magyarúl?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 23:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
A minap a Berlin-Budapest járaton találkoztam egy érsekújvári szlovák asszonnyal, aki tót akcentussal, de kiválóan beszélt magyarul. Talán még azt is tudta, hogy a magyarult rövid u-val kell írni.
2011. ápr. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenki beszél magyarul.
2011. ápr. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, 1/3-uk magyar, de a szlovákok vagy a vegyes családból származók közül is sokan beszélnek magyarul.
2011. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Rokonaim élnek kint. A nagyszülők (70 év körül) magyarok, mindig is azok voltak, csak az a furcsa határ kóborolt állandóan...a gyerekeik (30-40 év körül) beszélnek magyarul, de már kevésbé használják a nyelvet, az unokáik (10-20 év körül) pedig értenek magyarul, de már nem nagyon beszélik a nyelvet, mert ugye szépen "el lesznek szlovákosítva".
2011. ápr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Az idősebb korosztály beszél, a fiatalabb már kevésbé. De szerintem a fiatalok fele tuti beszél magyarul. Csak sajnos vannak olyan emberek, akik tudnak csak nem akarnak megszólalni magyarul.
2011. ápr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Nem akarnak megszólalni?

Inkább néha nem mernek!

2011. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%

A minap a Berlin-Budapest járaton találkoztam egy érsekújvári szlovák asszonnyal, aki tót akcentussal, de kiválóan beszélt magyarul. Talán még azt is tudta, hogy a magyarult rövid u-val kell írni.


.................................... ennek a válaszadónak külön gratulálok. 1.szlovák akcentus és nem tót! .. 2.nem tipikus hogy nemtudnak ilyen dolgokat, hogy magyarúl, meg stb..

2011. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

15:23

Itt az első válaszoló.


Nem tudom, hogy ez bírálat, vagy egyetértés akart-e lenni, mert nem értem a mondatodat. Mindenesetre a gratulációt köszönöm.


Miért ne lehetne tót akcentus?

2011. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
tudnak egy páran szinte minden nap hallok magyar szot
2011. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Minimum a fél város, ha nem több. És itt nincs (csak nagyon ritkán) olyan hogy leszólnak ha valahol magyarul szólalsz meg,mert a legtöbben értenek :)
2013. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!