Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan oldanád meg az "átmenet...

Hogyan oldanád meg az "átmenetet" a két ország között?

Figyelt kérdés
Félre értések elkerülése végett nem a határon való átmenetre gondolok. Szeretnénk kiköltözni Angliába, de nem igazán tudjuk hogy oldjuk meg a kezdeteket. Sokan mondják, hogy ne váltogassuk át a kinti árakat forintba, mert sokkal drágább, de a kezdő pénzt mégis csak muszáj vagyok átváltani, hisz nem mehetek ki 20 000 Ft-al ( kb 60-70 font ). Ti hogyan oldanátok meg. Viszont ha az első havi lakásbért, kajapénzt stb.. átváltanám, az nagyon sok forintba kerülne. Induljunk el egy kisebb tökével, aztán majd kint szépen alakulnak a dolgok? Teljesen tanácstalanok vagyunk.
2011. máj. 10. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kérdés hogy hogyan mész ki?

Meg van már a munka, a cég aki szerzöttet? tudod a havi bejövödet? akkor mielött kezded a munkát szállást találni.


ha semmi sincs, akkor elöször kell akinél meghúzod magadat egy idöre. elöször kimennék egy hónapra és elkezdnék minden rossz munkát elvállalni, kb 1 hónap alatt lenne fogalmam hogyan is tovább. akkor ha úgy látom hogy csak mosogatásra vagyok jó de abból nem tudok egy szobát fenttartani, vagy annyit nem tudok keresni hogy lakást tartsak fent akkor haza mennék, és ennyi. ha úgy látom van értelme akkor kiveszek egy szobát, lakást, és dolgozok. az elsö idöre szerintem egy félmillió töke mindenképpen kell. és ezt is jól be kellene osztani.

2011. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

minimum 500.000Ft tartalékkal menjetek.


különben nem sok értelme van az egésznek.

2011. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nem fix munkahelyre mentek, akkor legalább egy fél évi tartalékotok legyen. Bár 1év még jobb lenne,akkor nyugodtan kereshettek állást.
2011. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem világos, hogy milyen körülmények között akarsz kimenni. Csak úgy bele a vakvilágba? Lesz kint munkád? Tudsz angolul? Van szakmád? Stb, stb, stb. Ha mindre nem a válasz, akkor sok pénz kell, ugyanis csak akkor lesz munkád, ha tudsz beszélni. Addig még utcát sem sepersz.
2011. máj. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vigyél vagy egy-két millát.

Azután ha elfogyott, vagy csak kiraboltak/átvertek,

akkor meg szépen hazajössz.

2011. máj. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nem igazán esett le a kérdés. az a problémád, hogy mennyi pénzt válts át fontra? vagy mi is a gond??

mindenesetre ne 20.000 Ft-tal indulj el Angliába munkát keresni. Sőt, ha van már munka előre, akkor is több kezdőtőkére lesz szükséged...

2011. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdező! Eltűntél?
2011. máj. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem nem tűntem el.

Igen arra gondolok, hogy mennyi fontot váltsak át, hogy találjak szállást, kaját vegyek amíg nem lesz munka.

2011. máj. 12. 18:39
 9/13 A kérdező kommentje:
Meg úgy értem hogy ha mindent átváltanék fontba ami félévre szükséges, az rengetek pénz lenne forintba, Angliában meg ez a normális, már mint fontba.
2011. máj. 12. 18:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért váltanál? feltalálták már a kártyát és az utalást is. Sok-sok éve

rárakod a pénzt a számládra,kártyával fizetsz, a bérleti díjat utalod.

2011. máj. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!