Kezdőoldal » Utazás » Európa » Még soha nem repültem! Kiérek...

Még soha nem repültem! Kiérek a Ferihegy 1re és. hova menjek, szólítanak-e. Ugye nem maradok le a gépről? .

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Azt szokták mondani érdemes két órával a gép indulása előtt kint lenni, akkor biztos nem maradsz le. Ha belépsz, keress naagy kijelzőket, általában reflexszerűen azt nézi az ember. Ki van írva, hogy melyik járatra hányas számú pultnál lesz check in. Itt elveszik a feladott poggyászodat, ellenőrzik az útleveledet/személyidet, megkapod a beszállókárytádat... Aztán a terem másik felében tudsz bejutni "senki földjére"... elveszik a beszálló kártyádat, kellemes utazást kívánnak, általában ennyi. :) Utána jön a fémdetektoros kapu vagy micsoda rögtön. Megkérnek hogy az öved vedd le, pakold ki a zsebeidet, átvilágítják a cuccaidat, és ha minden rendben mehetsz tovább... Ezek után nincs más hátra, mint várni :)A beszállókártyád egy részét visszaadják, azon rajta van hányas kapun lesz beszállás, azt pedig befogják mondani mikor nyitják a kaput, de a tömeg miatt, amúgysem lehet nagyon elnézni. :) Egy jó tanács!

Ferihegyen busszal visznek a repülőhöz, ne tolakodj, kerülj az ajtóba a buszon, így elsők között leszel, aki feljut a gépre, és biztos helyed lesz az ablak mellett. Ha mindenki az első ajtó felé tolong a repülőre és látod hogy a hátsót is nyitják, akkor menj inkább oda... Nekem is így tanácsolták, és bejött... Feledhetetlen élmény ablak mellett ülni :P

2009. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Én is nemrég repültem életemben először. Először is meg kell keresni egy nagy táblát, ahova ki van írva, hogy hányas pultnál kell "check-in" csekkolni. Utána ezt a pultot megkeresni, ott sorban állni. Itt be kell mutatni a neten előre megrendelt jegy esetén a számot, (nem netes rendelés esetén valszeg a jegyet?!), a személyit vagy utlevelet és leadni a csomagot, ami nem kézipoggyász. Utána átmenni az átvilágító pulton, a kézipoggyászt, dzsekit, egyéb cuccot felpakolni a futószalagra, a csizmát is! (tehát le kell vetni) és neked pedig átmenni egy fémdetektoros kapun. Érdemes levetni az övet, egyéb fémeket. Aztán következik, hogy hányas kapun kell kimenni a géphez kivivő kisbuszhoz. Itt is általában sorban állás. De ilyenkor van időd kicsit vásárolgatni, körülnézni, kávézni stb. Aztán a kisbusz elvisz a repülőgéphez és indulás. Igyekeztem pontos lenni, remélem jól írtam mindent.
2009. márc. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok :) Én neten vettem a jegyet, de döbbenetemre nem kérték a kódot, pedig szépen mappában vittem minden fontos iratot, ami külföldre és reptérre kell (biztosítás, útlevél, repjegy kódszámmok, szerződés blablabla):D Csak az útlevelemet kérték, kezembe nyomták a beszállókártyám, és ennyi :) De biztos elfogják mondani mit kérnek :) Én úgy emlékszem ki is volt írva mit kell előkészíteni, meg kis videó ment, hogy a folyadékokat hogy kell tárolni, és mi nem lehet kézipoggyászban :D
2009. márc. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hello! Ne aggodj, Ferihegy 1 annyira kicsi, hogy a hulye se téved el. Ahogy belépsz, a hallban, veled szemben lesznek ilyen kis " tévé-szeru" kijelzok, ott az indulàs részt nézd, a gép indulàsa elott két oràval megjelenik, hànyas kapunàl kell becsekkolnod. Ott , becsekkolpàskor feladod a borondod, megkapod a boarding card ot, utàna ugyanabban a teremben làtni fogsz egy " beszàllàs" tàblàt, ott lesz a biztonsàgi ellenorzés, és màris a tranzitban vagy. Furcsa érzés, hogy hiàba vagy Pesten , jogilag ott màr elhagytad az orszàg teruletét, az màr nemzetkozi felségterulet. Ott is lesz minden beszàllokapunàl ilyen kis " tévé" (:D), ahol az indulo gépeket làtod. De idod lesz, ott nézelodhetsz, vehetsz ujsàgot, kàvét stb ( bàr irtozat dràga!!)

Melyik tàrsasàggal repulsz?

2009. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tok jokat irtak a tobbiek!!!! Hova utazol? Europa?
2009. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én 14 éves vagyok, kb. 9 éves voltam mikor elöszőr repültem (nem, nem vagyunk kulákok, csak a rokonoknak német.o.-ban jobb a fizu) és nem olyan nagy cucc mint aminek elmondják. De ha kicsi a gép, akk ajánlom h leszállás közben ne nézz ki az ablakon, mert én úgy hánytam majdnem be XD
2009. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Németország, Dortmund:)
2009. márc. 18. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!