Kezdőoldal » Utazás » Európa » Volt már albérleted Angliában?

Volt már albérleted Angliában?

Figyelt kérdés
És mielőtt kiköltöztél akkor elötte jártak fel mutogatni másoknak amíg ott laktál?
2011. júl. 7. 00:11
1 2
 1/11 Niburta válasza:
Most is ott lakom. A kérdést fogalmazd meg kérlek konkrétabban. Amíg ki nem adják, addig természetesen többen is megnézik. Ha bejelented, hogy elköltözöl, akkor meg természetesen a következő esélyes lakók jönnek megnézni (amíg benne laksz).
2011. júl. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én jelenleg is egy lakást bérelek Angliában.

Nem igazán értem a fogalmazásodat,így lehet hogy rossz lesz a válaszom is.

Én amikor lakást (nem szobát,hanem egy teljes házat) kerestem volt,hogy olyan házat mutattak meg,ahol még ott laktak a bérlők.Amiben jelenleg élek,itt nem lakott senki,így üresen ,bútorozatlanul láttam a házat.Jó pár éve bérlem,és addig amíg nem jelzem,hogy nem kívánom a szerződést meghosszabbítani,nem jönnek a házat megnézni.Bár nem áll szándékomban elköltözni,de ha úgy adódna,akkor valószínű,hogy ha van érdeklődő akkor kijönnek az ügynökkel együtt aki megmutatná a házat nekik..

2011. júl. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.A kérdésemaóet akkor megpróbálom máshogy megfogalmazni.Én itt élek pár éve Angliában és most lakást váltok mert lejár a szerződésem és tovább is akarok állni.

Az ingatlanügynökség egész nap hivogat a viewing-okkal kapcsolatban és minden nap felcipelnek egy idegent vagy kettőt a lakásomba és emiatt a plafonon vagyok annyira idegesítő.úgy gondolom hogy ez az én privát szférám amiért fizettem és rendkívül undorító engem ezzel nap mint nap zavarni meg arra kényszeríteni h alkalmazkodjam hozzájuk.Kértek kulcsot de azt megtagadtam,mert minden személyes cuccom ugye itt van és így is idegesít h idegenek minden nap mezitláb végigtapicskolják a lakást de gondolom ha nem lennék itt még maradnának is és mondjuk a mosdómat is használnák...

Ti mit gondoltok erről?Mennyi az amit még le kell nyelnem?

2011. júl. 7. 13:39
 4/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok..

Ez így van..Mivel te szerződést bontottál az ügynökségnek joga van érdeklődőket elvinni oda,hogy valakinek kiadhassa ha már nem leszel ott.

Írtam,hogy amikor én néztem házakat,én is sok olyan házban/lakásban voltam ,ahol a lakók még ott voltak.De evvel nem is volt gond.Én gyorsan végig néztem milyen a lakás fekvése,milyen helyiségek vannak benne,milyen állapotban van,és már mentünk is el. 10 percnél tovább egyik helyen sem voltam.

Ahol most bérlek lakást,ha egyszer felbontom a szerződést akkor én is így fogok járni.Sőt,még kulcsot sem kell adnom,mert az ügynökségnek van kulcsa,így bármikor bejöhet ha akar.

Én már megszoktam avval,hogy minden 3 hónapban kijön az ügynöki pasas és ellenőrzi a lakás állapotát..(ha valami gondom lenne esetleg akkor azt is megnézi) Évente egyszer mindig kijönnek a boylert és a villanyt (kapcsolókat,konnektorokat ) ellenőrizni.Ilyenkor ha nem vagyok otthon a szerelők is bejöhetnek,hiszen az ügynökség átadja a kulcsot nekik..

Ez a munkájuk.El kell fogadnod,hogy amíg nem találnak egy új lakót a helyedre addig az ügynökségnek joga van megmutatni bárkinek a lakást akit érdekel.

Te is ha majd keresni fogsz,sok olyan szobát,vagy lakást fogsz megnézni ahol még lakni fognak..

2011. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még valamit..

Nem kell senkit(még téged sem) arra kényszeríteni,hogy alkalmazkodj.Ha adnál kulcsot az ügynöknek(bár meglep,hogy nincs kulcsuk) akkor nem kell hogy állandóan otthon legyél amikor megmutatja a lakást..

Ez itt Anglia..Senki nem fog a cuccaid között turkálni,és senki nem fog lopni sem.

Az ügynökség sosem engedné,hogy ez megtörténjen,mert ha lopnának tőled,akkor te akkora pert akaszthatnál az ügynökség nyakába,hogy azt megemlegetnék..Evvel ők is tisztábban vannak,és kínosan ügyelnének arra,hogy ilyen még véletlenül se történjen meg..

Szóval ,te magad csinálod magadnak a feszültséget..El viseled és kész..Gondolj arra,hogy nemsokára úgyis elköltözöl..

2011. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Amiket leírtál azokkal én magam is tisztában vagyok,csak arra voltam kiváncsi hogy ezt más kelet-európai hogy éli.

Nem ez az első hely ahol élek és igen én is így néztem lakást,de nekem akkor is visszatetsző volt már hogy más emberek privát szférájába lépünk be.

És engem k@rvára zavar hogy a tiszta lakásomba naponta trappognak be ezek a mezitlábas emberek.Hol van itt az annyit emlegetett health and safety policy???Vagy az ilyenkor nem számit?Mennyire higiénikus hogy mezitlábas idegenek trappognak a fürdőszobámban meg a nappalimban meg a konyhámban?Meg az ügynök a retkes kezével végigfogdos mindent?És engem igenis zavar hogy bemennek amikor nem vagyok ott...vagy legalábbis bemennének ha adnék kulcsot..Amúgy ha megtudom h a landlord adott nekik,akkor lecserélem a zárat.Lehet hogy én keltem magamnak a feszkót,de akkor is ez undorító.Ez is jól mutatja hogy semmi de semmi tiszteletet nem mutatnak a másik ember iránt és csak a pénz az istenük.Hogy nehogy az a nyomorult lakás ne legyen 1 hétig kiadva és ne termelje some quid-et mert az katasztrófa lenne....ezek az angolok...

És biztos vagyok abban amúgy h nem lopnának pont azért amit te is mondtál,de engem zavarf hogy a személyes cuccaimat mustrálják.

Magyarországon a magánlak védelmét szigorú törvény védi.

2011. júl. 7. 17:45
 7/11 anonim ***** válasza:

: ma 14:14 vagyok..

Nézd..Engem is zavarna,ha egyszer ilyen helyzetben leszek,,de ez van...A lakás nem az enyém,jogom sem lenne,hogy zárat cseréljek..Lehet,hogy ha te is megtetted volna,akkor te néztél volna egy nagy per elé..Nem vagyunk angolok,és nem tudjuk,hogy milyen jogok zajlanak ott.

zavarhat téged minden..de el kell viselned..Erre mondják,hogyha nem tetszik akkor el lehet menni..Sajnos igazuk van..Csak magadat idegesíted feleslegesen..Inkább élvezd az életet..

2011. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ez itt, Magyarországon is így van, ha bejelented, hogy lelépsz, akkor a főbérlő/ingatlanos új delikvenseknek mutogathatja.
2011. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat aranyosak vagytok hogy nyugtattok.Oké oké akkor kifújom a levegőt :)Tényleg nem tudok mást csinálni...

De nem fogom nekik azt mondani hogy: come on in and take a seat and would you like to drink a cup of coffe :)) ?

Persze nem csak ez az egyetlen furcsa dolguk...


Magyar viszonylatban ez elképzelhetetlen lenne,én otthon is laktam albérletben és soha idegen nem tette be a lábát oda..

Még a health and safety-re visszatérve gondold el hogy feljönnek lakásnézést színlelve a bűnözők és közben megnézik a zárad meg az elektronikai cuccaid,laptopod stb és visszajönnek később...

Na mindegy ez van.Örülök hogy nem ide születtem,mert lehet hogy több pénzem lenne de szabadságom semmi...

2011. júl. 7. 19:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Jeez, take it easy. What's the fuss about?

Nem bantani akarlak, csak sajnalva olvasom milyen FELESLEGES feszultseget keltesz a sajat eletedben. Ahelyett hogy orulnel es koszonetet mondanal, hogy van (tiszta!) lakas, ahol elhetsz. Gondolj a szerencsetlenekre, a szegeny gyerekekre akiknek kajajuk nincs, nemhogy laptop meg playstation. Tudod, ha megprobalod different perpective nezni a dolgokat, talan meg boldog is lehetsz.


Angliaban ez van. Vagy megszokod, vagy... hogy itt rant-olsz rola, az nem fog valtoztatni a szitun. Nekem is volt tobb lakasasom Londonban, az enyemet is megneztek, en is neztem maset, de nem a szemelyes cuccokat stiroltem, hanem a fenyviszonyokat, stb. Oket sem a gatyad fogja erdekelni, hanem h hova nez az ablak.


Ha nem tudod megszokni koltozz amerikaba :) Itt nem jon be senki, csak a szerelo, az is csak ha otthon vagy. Ha elkoltoztel, a keco uresen all kb. 1-2 hetig amig kitakaritjak a szonyeget, esetleg kifestenek. Az uj lakok is csak ekkor johetnek nezelodni.

2011. júl. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!