Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tapasztalatok Olaszországgal...

Tapasztalatok Olaszországgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Párommal Olaszországba szeretnénk utazni nyaralni és szeretnénk többet megtudni mielőtt elmegyünk pl. hogy mikre kell odafigyelni, mikkel kell vigyázni.

Most megyünk először nyaralni Olaszországba, így nem tudjuk mire számítsunk.


Válaszaitokat előre is köszönjük!


2011. júl. 26. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az utcán az olaszok javarésze nem hajlandó megszólalni,érteni angolul.Tudnak persze,de bennük van annyi öntudat, hogy szólaljon meg a turista is egy konyhaszintű olasz nyelven,ha akar tőlem valamit.

A hotelekben,éttermekben persze ezt nem fogod tapasztalni,mert azonnal kirugnák azt az embert,aki egy idegenforgalmi iparágban ilyesmit egy turistával éreztetne,és ez kiderülne róla.Ennyire pedig azért mindenki félti az állását.

2011. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én Velencében voltam tavaly a párommal, csak jó tapasztalataim maradtak. Nem beszélnek kevesebben angolul, mint nálunk, vagy bármely másik országban erre fel kell készülni. Lehet hogy olykor fél órát kell próbálkozni 20 embernél, mire valaki tud segíteni és hajlandó is válaszolni. :) Ez nem valami olasz specialitás, ez mindenhol így van, most is tapasztalom, pedig a világ másik végén vagyok! :)


Nem igen kell figyelni semmire, meg kell kérdezni mindenhol, hogy a csapvíz iható-e, mert olykor elfelejtik kiírni, hogy nem a legmegfelelőbb ivásra.

Gyanús alakokkal nem kell kommunikálni, nehogy valami maffia tagokhoz kerüljetek, különösen Nápoly környékén van belőlük dögivel, ha valaki be akar csábítani egy szűk utcába valami hülye indokkal, biztos lehetsz benne, hogy az valamit akar... Akárcsak drogot eladni, akár bármi mást.

Szerintem ennyi, nem kell túlfilózni. Legyen eu kártyátok, biztosításotok, elegendő pénzetek vészhelyzet esetére is, legalább bankszámlán. Meg az általános dolgok, amikre az ember figyel nyaralásnál.

2011. júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönjük válaszaitokat! Sokat segítettetek nekünk!
2011. aug. 1. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!