Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazás az Egyesült Királyságba...

Utazás az Egyesült Királyságba, hogy is kezdjem el?

Figyelt kérdés

Ki szeretnék menni picit hosszabb időre az Egyesült Királyságba élni, illetve dolgozni.

Úgy gondoltam hogy jövőre középiskola után ha nem vesznek fel egyetemre, de egyetem után mindenféleképpen kimennék.


Hogy érdemes kimenni?

Jelenleg mennyi pénzt kéne vinnem, hogy pl. 2 hónapig meg tudjak élni ha nem sikerül munkát találnom?

Hogy tudnék még itthonról szállást intézni odakintre, hogy legyen valami biztos pont ahova menni tudok, és amihez tudnám igazítani a munkahelyet?

Munkával kapcsolatban eleinte mindegy lenne, akár felszolgálónak is elmennék.


Nyelvvel nem lenne problémám, most tettem előrehozott érettségit ami 88% lett, a szóbeli része pedig 100%, szóval úgy gondolom megértetném magam rendesen és én is megérteném őket.


Válaszokat előre is köszönöm!


18/F


2011. aug. 12. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Intelligencia kérdése belátni, hogy a britek nem lelkesednek egy semmihez sem értő 19 éves éhenkórászért. Ezek legtöbbször ha nem is bűnöznek, de prostituálják magukat, kábítóznak, koldulnak, lopkodnak. Néha elmennek mosogatni, de mindig csak addig, amíg a segélyhez való papírt megszerzik. Ez kell Neked ?

Ha itthon felvesznek az egyetemre, jó. Ha nem, tanulj valami mesterséget, hogy bárhol a világon a magad ura lehess.

2011. aug. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem drogozni, piálni és vandálkodni mennék ki.

Szerintem a te intelligenciaszinted van oly alacsony szinten, hogy ilyet feltételezel egy emberről.


Nem mosogatásról szólt a kérdés, a felszolgálás is csak egy felvetés volt, mert van kint ismerősöm és ő is felszolgál kint, igaz diákmunkásként, csak ő rokonokhoz ment ki.


Hiába vesznek fel itthon egyetemre, van hogy azt semmibe sem nézik odakint, lehet akármilyen diplomád.

Halasztani is lehet 1 évet, hogy az ember utazzon, világot járjon és gyakorolja a nyelvet, szóval maradjunk a fő témánál és kérem az ehhez hasonló megjegyzéseket és véleménynyilvánításokat mellőzni!

2011. aug. 12. 13:13
 3/12 A kérdező kommentje:

Ja igen, a segély.

Engem nem a segély érdekel, nem olyan vagyok mint Te, hisz nekem eszembe sem jutott.

Itthon is diákként 4 műszakban dolgozok nyáron, kint sem a segély után futnék, hanem dolgoznék!

2011. aug. 12. 13:15
 4/12 anonim ***** válasza:

nyugodtan vágj neki. ha beszélsz angolul és akarsz dolgozni akkor fogsz munkát is találni, de azért kezdéshez is elég sok pénz kell. én 3 éve 1000 fonttal mentem ki és szerencsére másfél hét alatt találtam munkát így pont elég lett a pénz. szállásom volt előre, egy régi ismerőssel laktam. a szállást egy hónapra előre ki kellett fizetni + kaució,plusz amíg nem találsz munkát addig élni is kell valamiből. az utazásra is sok pénz elmegy ha londonban élsz.

én azt mondom hogy szállást mindenképp előre fixálj le. keress valami ismerőst aki kint él, ők biztos tudnak segíteni.

2011. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem London a célom, valami kisebb város a körzetében, abból kiindulva hogy a szállás se lesz annyira drága és nincs is annyi ember.

Olyan 1500Ł-ra gondoltam hogy annyival el lehetne indulni, a kiutazás nem vészes, 20e Ft-ből ki lehet jutni repülővel.

2011. aug. 13. 16:56
 6/12 anonim válasza:
Minimum 400.000 forint kell a kiköltözéshez. Attól, hogy van nyelvvizsgád még nem azt jelenti, hogy tökéletesen tudsz odakinnt boldogulni odakinnt a nyelvvel. A legjobb az lenne, ha kinti ismerőseid segítségét kérnéd, hozzájuk költöznél. Egyébként jó ötlet kimenni. Már voltam kinnt és tudom. Bár munkát találni ott sem egyszerű, én hiszek benne, hogy hamar találsz. A kezdet nehéz lesz. Aztán megszokod. Kitartás, akaraterő, pénz és tudás kell...
2011. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az angol érettségi sajnos kevés az angliai angolhoz...

Nagyjából ennyit fogsz érteni abból amit mondanak elsőre: trilaldsaéljknkjasdkasasndsalkdna... :)


Ezt csak azért írom hogy ne ijjedj majd meg és ne csüggedj majd el. :)

És amikor megkéred majd őket hogy mégegyszer mondják el, akkor ugyanezzel a sebességel fogják előadni magukat. :))


Aranyosak. :)


400.000 az reális, talán kicsit sok is, de hátha valami nem jól sül el, akkor jól jön.


Otthonról irogathatsz e-mailt szállás ügyben, de célravezetőbb, ha lefoglalsz pár napra egy olcsó hostelt és az idő alatt keresel rendes albérletet. Mi találtunk 3 nap alatt.


Szóval hajrá!

2011. aug. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

az érettségi eredmény auz semmi. én is jó vagyok angolból.

amerikába mentem nyárra, bármit meg tudtam kérdezni, de rohadtul nem értettem amit válaszolnak...

dettó angolok detto ausztrálok. ezt csak azért h ne bízd el magad.


szakképzettség nélkül meló? hááát. sanjnos nekik sincs most munkájuk, nem nagyon veszik jó néven a bevándorlókat sem.

2011. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Brit angolt tanítanak felénk, nem ausztrál, se nem amerikai angolt.

Ez csak felvetés, igazából egyetem után szeretnék kimenni, csak gondoltam jó lenne világot látni, esetleg jövő nyáron kimenni vagy fél-1évre és természetesen dolgozni is, ezért jött a kérdés, bár látom a válaszolók nagy része nem értette mi is a kérdés valójában..

2011. aug. 17. 19:58
 10/12 anonim válasza:

én értem h nem lebzselni, élősködni hanem dolgozni szeretnél!

visszatérve, amerikában voltam, DE angolokkal, ausztrálokkal, amerikaikkal, skótokkal is dolgoztam.És nemaz a lényeg h brit angol van. azt én is tudom, mind azt tanuljuk. csak mint tapasztalt, világot látott ember szeretném neked elmondani-nem hencegés, vagybunkóskodásból- h az h egy magyarral beszélsz szted brit angolt az köszönőviszonyban sincs a brit angollal. saját bőrömön tapasztaltam h más szavakat használnak mint amit belénksúlykoltak itthon, ráadásul akiejtás teljesen más. ezt tényleg csakk azért h tudd mire számíts.

2szer dolgoztam kint, jó sok ismerősöm lett. én is mindeig keresem a külföldi kiutat DE sajnos most nem nagyon van. persze pizzafutárkodni feketén, meg ilyenekt akár még lehet is, de annyira nicns kint sem meló, és főleg a mostani zavargésok után (gondolom hallttál róla h a bevándorlók feldulták Londont és fél angliát) nem nagy a kereslet a jöttmentek után.

a másik h legalább 400.000ft-os pénzügyi tartalékkal éri meg nekivágni, ha nem találsz rögtön munkát.

2011. aug. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!