Kezdőoldal » Utazás » Európa » Au-pair szeretnék lenni, mik...

Au-pair szeretnék lenni, mik a teendők?

Figyelt kérdés
Most vagyok 17 éves (11. osztály) és jövőre, ha végre vége a giminek nagyon szeretnék kimenni au-pair-nek. Nagyon komolyan, minden álmom ez, pillanatnyilag. Mit kell tennem hozzá? A www.Aupair-World.net-et szoktam nézegetni. Sokszor elvárás, hogy előtte már au-pairkedjen az illető. Én gyakran vigyázok gyerekekre és rajongok értük, van esélyem? Annyira vágyom rá, hogy elképzelhetetlennek tűnik, hogy összejöjjön. :( Angolból szeretnék nyáron nyelvvizsgát és jövőre németből érettségit. Jogosítványt is a nyár folyamán kezdem el. Nem felvételizek sehova, mindent erre teszek fel. Mit kell tennem, mikor, hogy minden jól alakuljon, időben rendbe legyen és 2010 Júniusában indulhassak? Írország jó választás? Mennyibe kerül ez nekem? Úgy értem közvetítő irodának gondolom kell fizetni, na meg persze repjegy. Ezen felül mi szükséges még? Hogy működik ez az egész? Bocsánat a tömérdek kérdésért, csak fontos ez nekem nagyon.
2009. ápr. 14. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt mindent megtalálsz, én valószínűleg rajtuk keresztül megyek ki nemsokára Angliába.

Az olyan közvetítőket pedig felejtsd el, akik tőled kérnek pénzt!!!!

De erről is olvashatsz az oldalon.

Szívből kívánok minden jót!!!

2009. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Jo dontes kimenni au pairkedni, en is ezt csinaltam. Nem ugynoksegen keresztul mentem, hanem magamnak kerestem a csaladot, s sokkal jobbak is a tapasztalataim, mint az ugynokseg altal kijutott ismeroseimnek.


En a www.greataupair.com oldalon kerestem csaladot. Nagyon sokat bejeloltem, es nem paktaltam le rogton az elso jelentkezo csaladdal.


Ha minden jol megy, az utikoltsegeden kivul semmit nem kell fizetned, es meg azt sem mindig, hiszen sok csalad atvallalja.


Arra mindenkeppen gondolnod kell, hogy ha kint megbetegszel, elmehess orvoshoz.


A diakigazolvanyod 2010 oktober 31.-ig lesz ervenyes, eddig tehat a TB altal finanszirozva vagy. De ettol a datumtol szamitott 40 nap elteltevel mar neked kell fizetned a havi tb-det (kb. 4500 Ft). Ehhez neked vagy egy meghatalmazott kepviselodnek (pl. szulo) el kell mennie az APEH-hoz, es ott bejelenteni teged, mint rendszeres TB-fizeto polgart.


Ha pedig otthon TB-t fizetsz, az ingyenesen kivalthato EU-s TB-kartyaval kulfoldon is jogosult leszel orvosi ellatasra. Az EU-s kartyat a kiutazasod elott kell igenyelni a megyei egeszsegpenztarnal (ingyenes, es helyben, azonnal kesz van).

2009. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem magadnak keres családot és angliába menj...:)
2010. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!