Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen úti tippeket tudtok...

Milyen úti tippeket tudtok Romániával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy autóvezetés közben mire figyeljek? Mennyire veszélyesek az utak? Székelyudvarhelyre Kaposvárról melyik útvonalat ajánljátok? Milyen területeken vannak az "ablakmosó" cigányok, városban? Hogy lehet elkerülni őket? Mennyire biztonságos Székelyföldön kettesben túrázni?
2011. aug. 16. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi veszélyes nincs, ha a jó utakon mész. A hegyi utakon persze figyelj :-). Én már sokszor voltam, de nem találkoztam ablakmosó cigányokkal xD. Nyugodtan lehet kettesben túrázni, nem veszélyes. Mondjuk erdőben nem jó későn lenni az állatok miatt. Nappal is csak túristautakon, mert medvék vannak. Az emberektől nem kell félni, barátságosabbak, mint itthon. Cigányok vannak, de jobb a helyzet, mint magyarországon. Útvonal: Menj fel az M7-re, onnan Bp. majd Debrecen. Ott van két választás, hogy rögtön átkelsz a határon, és Zilah(Zalau)-Dés(Dej)-Szászrégen (Reghin)- Szováta- székelyudvarhely útvonalon mész, vagy lemész a Borsi határátkelőig, ott a DN1-es mentén Kolozsvárig, majd más úton Marosvásárhely - Székelyudvarhely. ez gyorsabb, de nagyobb a forgalom. Ja, és Kolozsvárnál már van autópálya.
2011. aug. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én a kövtkező útvonalra gondoltam. Kaposvár- Baja- Szeged-Nagylak-Arad-Déva-Gyulafehérvár-Megyes-Segsvár-Székelyudvarhely. Ez valamiért nem jó? Távolságban és időben rövidebb.
2011. aug. 18. 20:02
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és Vasárnap megyek is és jövők is, gondolom kisebb a forgalom. Csak azt nem tudom ott van-e kamionstop hétvégén.
2011. aug. 18. 20:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
jó ez is. Erre nem gondoltam, de nyugodtan lehet menni erre is
2011. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kamionstopot nem tudod véletlenül? Van Romániában?
2011. aug. 18. 22:53
 6/10 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudom
2011. aug. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ne arad fele menj hanem nagyvárad fele inkább,ott jobban az utak, kolozsvár előtt pedig gyalun-gilau- feltudsz menni az autopalyara meg ha csak 50 km is de nagyon jó, egész aranyosgyéresig visz, onnan meg már közel van marosvásárhely
2011. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kamionstop nincs. de a forgalom jóval kisebb mint hétköznap.
2011. aug. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kell venni utadó matricát, ahogy átérsz a határon vegyél az első benzinkutnál. pénzt visoznt ne a határnál válts mert nagyon rossz az árfolyam, hanem benn nagyváradon. ahogy mész az uton benn váradon, majd jobboldalt látsz egy PROFi áruházat és onnan még kb 100 méterre van egy buszmegálló és ott van egy normálisan váltó valutabeváltó üzlet
2011. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Erdély az, nem Románia. Magyar föld..
2011. szept. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!