Kezdőoldal » Utazás » Európa » Pár kérdés horvátországba...

Pár kérdés horvátországba utazással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Senjbe utazok 1 napra a héten és érdekelne, hogy mennyire büntetnek a rendőrök, akár mondvacsinált okok miatt is? (kisebb mellékutakon is mennék a part mellett)

Mire kell/érdemes figyelni? (rejtett táblák, öv, lámpa)

Biztosítási zöldkártya kell -e, mert van ahol a rendszámegyezményre hivatkozva írják hogy nem, de van ahol azt hogy kell. (ha kell akkor ezt csak az autó tulajdonosa válthatja ki vagy biztosítás papírjaival bárki?)


Köszi


2011. szept. 11. 21:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal ez a zöldkártya nem kell legalább is tőlem nem kérték. Táblákra figyelj nagyon, és a sebességkorlátozást is nagyon figyeld mert vannak olyan sunyi rendőrök akik már a tábla után néhány méterrel mérnek.
2011. szept. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi!


És vannak rejtett táblák (pl bokor takarja)?

Izzókészlet, elsősegély doboz, fényvisszaverő mellény, ilyeneket néznek?

2011. szept. 11. 23:09
 3/19 A kérdező kommentje:

Még annyi lemaradt hogy nemtudok horvátul, angolul meg kb alap és középfok között. Ebből lehet -e baj?

Meg kb mennyi pénzt vigyek magammal a szükségesen kívül, jó -e ha azt euróban viszem?

2011. szept. 11. 23:48
 4/19 anonim ***** válasza:
Horvátországba sok helyen csak a kunát fogadják el. Legyen belőle az is nálad, ha már célzottan tilosba akarsz járni. Drága minden, ezért jobb vigyázni és felkészülni.
2011. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igazából annyit tervezek amennyi a pályamatricára elég meg még egy keveset. 1 napról lenne szó, utánna meg nemtudok mit kezdeni vele ezért nem akarok sokat vinni. Kaja-pia nem kell tehát költeni sem tervezek semmire. Úgy kb 300 kuna-t vinnék, ebből 200 a pályahasználat.

Szerintetek ez elég vagy mennyit javasolnátok?

2011. szept. 12. 19:40
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi kétszer voltunk Horvátországban autóval 2 hetet.Legutobb egy hete jöttünk haza.Most kb 2500 km mentem,bejártuk egész Dalmáciát.Én egy darab rendőrt nem láttam,pedig engem is megijesztettek ,hogy lehúzzák a turistákat.Ne foglalkozz ezzel a témával,mert nem fogsz te sem találkozni velük.Tartsd be a szabályokat,legyen a kocsiban a kötelező felszerelés és ne parázz a zsaruktól.A Horvát autósoktól viszont parázhatsz nyugodtan,mert kritikán aluli a vezetési moráljuk.Konkrétan ne lepődj meg,ha záróvonal van és még is szembe jön veled egy horvát autós.Nekem 2 életveszélyes helyzetem is volt és csak a rutinomnak és a gyors reakciomnak köszönhető,hogy nem lettünk baleset áldozatai.
2011. szept. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Most olvastam hogy 100eur fedezet kell hogy legyen annál aki beutazik, ez igaz?

2011. szept. 12. 21:39
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Én 100 kunáról olvastam vagy banki igazolásról, hogy rendelkezel ennyi pénzzel.
2011. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Egyébként haverokkal mennénk ki csak egy kirándulásra tengerpartra és igazából a benzint meg az útdíjat tudtuk összedobni.

Akkor lehet hogy inkább még várnunk kéne ezzel és nem kockáztatni?

Azt se szeretnénk ha a határról vissza kéne fordulni.

2011. szept. 12. 22:48
 10/19 anonim ***** válasza:

Mi is úgy voltunk kint,hogy nem nagyon volt pénzünk.Csak annyi,hogy benzinre és autópálya díjra tudtunk költeni.Minden mást itthonról hoztunk(kaja,ital stb..)A határon az útlevélen,személyin kívül semmit nem kértek,pedig annyi kaját vittünk,hogy akár abba is beleköthettek volna.Még az autó sem a miénk volt,azt is kölcsönben kaptuk.Végig paráztuk az utat a határátkelés miatt és az állitólag mindenért büntető rendőrök miatt.Felesleges volt,simán ment minden,semmi nem történt és a legjobb nyaralásom volt.

Ti se parázzatok,induljatok neki az útnak nyugodtan és meglátod nagyon jól fogjátok magatokat érezni.

2011. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!