Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bosznián át Horvátországba?

Bosznián át Horvátországba?

Figyelt kérdés
Omisba mennénk, és inkább a rövidebb, díjmentes utat választanánk. Mik a tapasztalatok erről, és fontos az útlevél, vagy elég a személyi is?
2011. aug. 22. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
elég a személyi, de a kocsihoz feltétlen kell a nemzetközi zöldkártya megléte, mert a bosnyákok szokták kérni! Arra készüljetek, hogy Boszniában az utak rosszak, lassan lehet haladni, az átlagsebesség jó ha megvan 60 km/h! Én már 4 alkalommal is voltam arra, kezdő vezetőnek semmiképpen nem ajánlott! Egyébként több a látnivaló útközben, mintha autópályán mennétek Horvátországban! Jó utat!
2011. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én egyébként még a büntetésektől tartok, mert akárcsok a horvát mellékútvonalakon, itt is előszeretettel vadásznak a külföldi turistákra, akiket jól meg lehet vágni sokszor még ok nélkül is. A kitáblázottság sem a legjobb - úgy olvasgatom - könnyű eltévedni.
2011. aug. 22. 10:56
 3/3 anonim ***** válasza:
A büntetésektől ne tarts annyira, mivel Bosznia nem éppen a turisták kedvelt célpontja, így ez a veszély kevésbé áll fenn, viszont a táblák hiányával tényleg nagyon sok probléma van, de Észak-Boszniában még nagyobb a gond, mert ha van is tábla, az is cirill betűs! Minél délebbre mentek Bosznián belül, ott már normál írást használnak! Csak az északi régió használ cirill írást, mivel ott többségében szerbek laknak!
2011. aug. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!