Kezdőoldal » Utazás » Európa » Pár kérdés horvátországba...

Pár kérdés horvátországba utazással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Senjbe utazok 1 napra a héten és érdekelne, hogy mennyire büntetnek a rendőrök, akár mondvacsinált okok miatt is? (kisebb mellékutakon is mennék a part mellett)

Mire kell/érdemes figyelni? (rejtett táblák, öv, lámpa)

Biztosítási zöldkártya kell -e, mert van ahol a rendszámegyezményre hivatkozva írják hogy nem, de van ahol azt hogy kell. (ha kell akkor ezt csak az autó tulajdonosa válthatja ki vagy biztosítás papírjaival bárki?)


Köszi


2011. szept. 11. 21:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

És hány napra mentetek?

Kérdezték hogy miért és hova?

2011. szept. 14. 10:05
 12/19 anonim ***** válasza:

2 hétig nyaraltunk Zadar mellett egy apartmanban.A határon nem kérdeztek az égvilágon semmit.A mögöttem jövő autóban sittes képü romák ültek.Hallottam ,hogy a határőr mondta a társának,hogy ezeket tüzetesen átvizsgálja és az autó papírjait is el fogja kérni.

Ha nem vagytok sittes kinézetü kisebbséghez tartozók,nincs mitől tartanotok a határon.

2011. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

Na ti se nagyon voltatok még sehol!!

Eleve hülyeség, hogy egy napra akartok menni.

A legközelebbi vízpart, az kb. 600 km Bp.-től !

Oda-vissza 1200 km + az eltévedések.

Ezt hogyan akarjátok egy nap alatt megtenni úgy, hogy még fürödtök is??

Ráadásul a kérdésed alapján, normális autótok sincsen.

Relatíve, kissé drága lenne ez a villámlátogatás.

50-60ezer Ft csak az utiköltség és akkor még nem vettél semmit és a rendőrök sem büntettek még meg.


Amúgy kérhetik a határon, hogy van-e fedezet a kint létetekre?!

100Euro/fő/nap


Valaki írta, hogy 100kuna.

(Na persze! Egy ebéd kerül 80-100 kunába.)

2011. szept. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Tudom hogy rövid lessz az idő de ez van, am kérdezősködtem és nemigen kérnek fedezetet legalábbis nem szoktak. Korán megyünk, későn jövünk, ott leszünk kb 10 órától 18 -ig.
2011. szept. 14. 19:10
 15/19 A kérdező kommentje:
Forintfedezet megfelel? vagy bankszámlakivonat amin rajta van az összeg(kártya nélkül)?
2011. szept. 14. 19:22
 16/19 anonim ***** válasza:
Tényleg nem biztos hogy érdemes egy napra lemenni de meg lehet csinálni hiszen végig tud menni pályán. A határon semmi nem történik legyen nálad útlevél vagy személyi, ennyi. Vezetés: én idén voltam egy hetet horvátba (Bosznián át menetem), rendőrt ha kettőt láttam, nem kell tőlük félni, vedd fel a kinti ritmust és nem lesz gond. Ja itt mindenki azt írja hogy kint milyen szarul vezetnek bezzeg a magyarok. Az én tapasztalatom hogy a horvátok, a bosnyákok és még a románok (ott is voltam idén egy hetet)is sokkal jobban vezetnek mint itthon a magyarok. Az igaz hogy szarnak a szabályokra de hidd el még így is biztonságosabb kint vezetni mint itthon. Angolul kint szinte mindenki beszél. Bankkártyával tankolj, olcsóbb. A 300 kuna bőven elég egy napra, na persze ha nem valami csotrogánnyal mentek. Ja nincsenek rejtett táblák, 30-as táblák indokolatlanul stb, öv kell de ez a saját érdeked, zöldkártyát váltsd ki, ez ingyen van és baj esetén nagyon jó ha van, a rendőrök ok nélkül nem büntetnek.Szóval menj mindenképp és ne parázz, jó utat.
2011. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Normális kocsival megyünk, nincs baja, nemtudom ezt miből gondoltátok hogy tragacs?

2011. szept. 14. 20:43
 18/19 A kérdező kommentje:

Azoknak írok akik esetleg még nyomon követik a témát vagy válaszoltak korábban:

Megvolt az út és semmi gáz nem volt, mostmár tudom hogy legközelebb nem kell semmitől tartani. Határon csak útlevelet kértek meg forgalmit, se zöldkártya, se fedezet, semmi.

Rendőrök nem nagyon voltak, de azért érdemes betartani a határokat mert trafival találkoztunk.

2011. szept. 21. 23:37
 19/19 scampi-rent válasza:

Saját 10 éves tapasztalatom ( [link] ). Kb évente 70-90000 km-t autózom csak Horvátországban.


Gyorshajtásért keményen kiszednek. Sebesség korlátozás +10% tól. Az autót is elvehetik, van a rendőrségnek jónéhány innen onnan elkobzott luxusautója.


Falvakban, mellékutakon radarveszély!


Tilosban parkolásért az autót elviszik, nem egyszerű visszaszerezni.


Ha hazaival baleseted van akkor nagy az esélye, hogy neki lesz igaza! :-)

Pénz nélkül NE menj! Ez amúgy is felelőtlenség!


Ha van pénzed, akkor tudsz alkudozni még a rendőrrel is.


Alanyi jogaid nincsenek, viszont ha nem lehet belédkötni akkor nem is fognak.


Hírtelen ennyi :-)

2012. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!