Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában élők! Mit tudtok az...

Angliában élők! Mit tudtok az illegális letöltések következményeiről?

Figyelt kérdés

Decembertől au pair leszek Angliában és szeretném tudni, hogy letölthetek-e úgy filmet (sorozat), hogy másnap ne jöjjenek csillagászati összegű számlák vagy épp a rendőrség? Mennyire ellenőrzik ezt? Mert azt hallottam, hogy Németországban pl. szigorúan de nálunk meg ugye semmi következménye...mi a helyzet Angliában?


A másik kérdés, hogy ha online nézek meg egy sorozatot (tehát nem töltöm le), azért is én vagyok büntethető?


2011. szept. 16. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 5 évet éltem kint, töltöttem mint a disznó, torrent-tel, rapidshare-rel, dc-vel, mindennel, soha nem volt semmi:D Azt töltesz le és nézel meg amit szeretnél, nem fog számla jönni...
2011. szept. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én lassan 6 éve élek kint Angliában.

Mivel moziba nem járok(mivel elég drága) így a filmeket mindig letöltöm..Csak fizesd rendesen az internet díjadat..

Egyébként itt kint nem az otthoni használatra letöltött filmek/sorozatok okozhatnak gondot,hanem a tv díj.

Minden olyan eszköz ami alkalmas tévé nézésre(és ebben benne van a laptop is)akkor fizetni kell tv díjat.

Ha valaki nem fizeti,vagy eltussolja,és lebukik annak 1000 font pénzbírság,és bekerül a bűnügyi nyilvántartásba(priusza lesz) na ezt veszik nagyon szigorúan..

De gondolom téged ez nem fog érinteni,mert családhoz mész,és ők tuti fizetik.

2011. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én se tudok semmi szankcióról, a tesómék is folyton töltenek, hat éve itt vagyunk mi is. tv licence van, igen, akkor is, ha laptopon nézed. de hangsúlyozom, hogy csak ha tudod fogni a tévéadást, akkor amikor leadják. az ilyenekre, hogy video on demand, iplayer, vagy mi, nem érvényes. mert nem realtimeban nézed.
2011. szept. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak nem szeretnék cikis helyzeteket a családdal, így jobb hogy megkérdeztem. :D
2011. szept. 16. 22:24
 5/9 anonim válasza:
0%

Au-paires fórumon olvastam,hogy volt olyan leányzó,akit bizony ezért dobott ki a családja.Ahogy jött a számla,úgy repült ő haza.

Szerintem szerencse kérdése,mellesleg nem értem,hogy a szabadidőt miért filmnézéssel kell tölteni...más ország,más kultúra,annyi a felfedeznivaló,nem csak shoppingolni kell tudni Angliában.:)

2011. szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem shoppingolni megyek, tehát a feltételezést eleve nem értem. Az egy dolog, hogy sok lesz a látnivaló, és biztosra veheted, hogy mindent meg fogok nézni, de egy évről beszélünk, ott fogok élni és nem turista leszek, nem tudom, miért ne nézhetném meg azt a heti 1-1 epizódot abból a két sorozatból, amit már 7-8 éve nézek. :)
2011. szept. 17. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:
10.29-es: akkor az olyan net volt, ahol nem volt korlátlan az adatforgalom. mi mindig ugyanannyit fizetünk érte, és tökmindegy, hogy mennyit töltünk.
2011. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem árt megkérdezni a családod,hogy milyen internetre fizettek elő.HA korlátlan a letöltése akkor nem fogsz fizetni azért,mert pár filmet letöltesz.De az is lehet hogy azt mondják,hogy te külön fizess elő magadnak..Akkor olyat rendelj ami nincs korlátozva..
2011. szept. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

10.29-es, amiről te szerintem beszélsz az az eset Németországban történt.

Én itt Angliában még nem hallottam senkitől, hogy számla jött volna ki ilyesmiért.

2011. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!