Kezdőoldal » Utazás » Európa » Reptéren a kézipoggyász...

Reptéren a kézipoggyász méretét szigorúan nézik? Illetve a táska alap méretei szerint, vagy ha teljesen ki van tömva, akkor aszerint nézik? És meg is mérik?

Figyelt kérdés
Most fogok repülni először, és kicsit félek, hogy 1-2 cm miatt nehogy gond legyen a kézipoggyászommal.Tapasztalatok?
2011. szept. 21. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:

légitársasága válogatja, hogy mennyire nézik. Melyikkel mész?

természetesen a megpakolt méretnek kell megfelelőnek lennie, van egy fém keret, abba bele kell férjen.

2011. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van ahol nagyon szigorúan nézik, van ahol semennyire. Nem a légitársaságtól, hanem inkább a reptértől és a földi kiszolgálóktól függ, hogy mennyire foglalkoznak vele...

Ha megnézik, és pl. nem fér bele a keretbe, akkor csak feladott poggyász lehet (a megfelelő díjért), vagy ha túlsúlyos, szintén csak feladott lehet.

2011. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Repülőtől is függ. Ha be kell pakolni a felső tárolóba, akkor az az 1-2 centi sokat számíthat, hiszen ha nem lehet a táskádtól becsukni, akkor a fejetekre potyognak a cuccok.

Ha csak a kitömés miatt gond, akkor amit lehet, pakold át a retikülödbe, ami majd az öledben utazik. Vagy a nagy poggyászodba ha van.

2011. szept. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Wizzair-rel sokat utaztam mostanában. Ott a szokásos kisméretű bőröndöket simán felengedik kézipoggyásznak, pedig a húzószerkezetük miatt egyáltalán nem férnek bele a megadott keretbe. Azt viszont szigorúan veszik, hogy csak egyetlen kézipoggyász lehet nálad, nem lehet mellette sem kis retikül, sem fotótáska stb., mindent össze kell tudni pakolni egybe, különben fizetsz, mint a köles.
2011. szept. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
72%
Én most voltam Skóciában RyanAirrel, Pozsonyból indultam, Edinburgh-ban szálltam le és odafele Pozsonyban és visszafele Edinburgh-ban is azokat a csomagokat amiket határesetnek találnak azokat megkérték, hogy a kézipoggyász dobozba tegyék bele. Ha bele tudja az ember gyömöszölni anélkül hogy lábbal rásegítene :) akkor mehet. Ha nem fér bele akkor volt lehetőség, hogy még megpróbálja az illető átlogisztikázni a tartalmát úgy, hogy megfeleljen. Esetleg ha van benne ruha akkor párat fel lehet kapni belőle aztán a repcsin meg majd le lehet venni. :)
2011. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Akkor minden rendben lesz :)

Amúgy Wizzairrel megyek.

2011. szept. 25. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!