Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angol National Insurance...

Angol National Insurance Number igényléséshez mi kell?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy munka vállaláshoz nem kell megvárni a számot, ha már beadtam a papírokat el lehet kezdeni dolgozni. De magához a szám igényléshez elég csak az itthoni személyi, amivel igazolom hogy Magyar állampolgár vagyok?

Ha lehet olyanok írjanak csak akiknek tapasztalatuk van.


2011. okt. 2. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az egyesült királyságbeli munkavállalók adózása és társadalombiztosítási jogosultsága szempontjából fontos elem az ún. „National Insurance” (NI) szám beszerzése. (Magának a munkába állásnak azonban nem előfeltétele.)


A bemutatandó okmányok mennyisége attól függ, hogy ki milyen célból igényli a NI számot:


a) alkalmazotti munka esetén: fizetési kimutatás, munkaadói levél, munkaszerződés, az esetleges munkaközvetítő iroda elérhetőségei.


Ha még nincs munkahelyed, akkor igazolnod kell azt hogy aktív munkakereső vagy.(legalább 2 elutasító levéllel)

2011. okt. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem. De mi van ha az első interjún azt mondják, hogy alkalmaznának. Így akkor a munkáltató ad egy igazolást, hogy ők alkalmaznak, és azzal tudom igényelni?
2011. okt. 2. 14:50
 3/16 bánomisén ***** válasza:

Így van, vagy igazolás, vagy munkaszerződés a munkáltatótól.

Tőlem lakcímigazolást is kértek (angolt, természetesen), mindenesetre azt is szerezz be, mire NI-interjúra mész.

2011. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Értem. De mi van ha az első interjún azt mondják, hogy alkalmaznának. Így akkor a munkáltató ad egy igazolást, hogy ők alkalmaznak, és azzal tudom igényelni?"


Tehát ha jól értem amit írsz, akkor voltál egy állásinterjún, ahol azt mondták, hogy felvesznek, ugye?


Akkor a munkaszerződésedet (is) vidd magaddal az NI interjúra, az útleveled és személyi igazolványod mellett. És nem árt ha viszed a jogsidat is.


Egyébként hivatalosan úgy van, hogy felvesznek NI szám nélkül is, de sok munkaadó illetve agency nem foglalkozik veled addig amíg legalább nincsen meg az interjú időpontod, illetve nincsen meg az a interjúra a "behívó" leveled amiben benne van egy úgynevezett referenciaszám.

2011. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
egyesült királysági lakcím is kell, anélkül szóba sem állnak veled.
2011. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
amennyiben egy munkaadó elutasít azzal, hogy mert még nincs NI számot, fenyegesd meg feljelentéssel, ugyanis a munkáa állás EGYETLEN feltétele az EGT állampolgárság igazolása, amit személyi igazolvánnyal meg lehetne tenni, de az angol munkaadók nagyjából 99%-a etéren beton sötétség, ezért nem árt ha inkább útlevéllel mész.
2011. okt. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

15:29

Nem voltam még állás interjún, majd 2 hét múlva költözünk ki, csak szeretnék tisztán látni.


16:21

Természetesen úgy költözünk ki hogy lesz hol laknunk, nem a híd alól megyek munkát keresni, hanem kibérlünk egy szobát, illetve házrészt.


16:24

Aha.. És ha megfenyegetem hogy feljelentem, akkor majd biztos fel fognak venni. :)

2011. okt. 2. 17:26
 8/16 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor útlevél is kell hozzá, nem elég a személyi?
2011. okt. 2. 17:37
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint akkor útlevél is kell hozzá, nem elég a személyi?"


Utazáshoz elég a személyi, de ügyintézéshez ÚTLEVÉL JAVASOLT!!! A személyi mellett! Könnyebben nyitsz bankszámlát, könnyebb az ügyintézés!

2011. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értem, tehát nem kötelezően szükséges, csak javasolt. Ez azért jó mert egyikünknek lejárt, és lehet kifutunk az időből mire meghosszabbítják.
2011. okt. 2. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!