Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miben különbözik főleg Francia...

Miben különbözik főleg Franciaország/ a franciák?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a franciák (úgy átlagban) inkább liberálisak (a magyarokhoz viszonyítva). Párizs valóban veszélyes és élhetetlen (pl. este veszélyes metrózni?) Más nagyvárosok? Lyon, Nantes, Nizza? Igazából nekem Párizs tetszik, mert az az egyetlen ami igazi nagyváros, de ez eléggé elrettent. És azt is hallottam, hogy Párizs eszméletlen drága ott élni.

És milyen Franciaország úgy nagy átlagban? Hatalmas ország, gyönyörű helyekkel, az embereket és a nyelvet nagyon sokan utálják, de szerintem szép a nyelv...


2011. okt. 4. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán világos, mit szeretnél tudni.

A franciák elsősorban öntudatosak. Lehet, hogy ezt nálunk néhányan nacionalistának értik. Kissé tartózkodó, de barátságos nép. Persze ott is vannak szélsőségek és hülyeségek.

Mi az hogy veszélyes? Jó néhány helyen megfordultam, de senki se akart megkéselni, vagy kirabolni. A világon minden hely veszélyes, a rossz időben rossz helyre mész. Budapest, vagy Siófok is!

Nagyon nem mindegy, miért akarsz odamenni. Ha mondjuk a nevezetességeiket szeretnéd megnézni, Párizsra talán elég egy hét. Ha kora reggeltől késő estig talpalsz. Ezen túl legalább 100 települést fel lehet sorolni, ahová érdemes elmenni. Az említett városok elsősorban a forgalmukról (talán a kocsmákról) nevezetesek, nem ezekre gondoltam. Loire völgy, Provance kisvárosai, Burgundia, és észak, a Rajna vidék. A többit csak helyszűke miatt nem említem.

És akkor a természeti szépségekről szó se esett.

A közlekedés jó, nagyobb városokat igen kényelmesen lehet bejárni vonattal. Kis helyekre jobb a kocsi. Szállodákban turista központokban beszélnek angolul, de öntudatból inkább csak az anyanyelvükön. A konyhájuk lenyűgöző. Nem is bajlódtam a megértéssel, ráböktem egyre, kitűnő volt.

Minden főváros drágább, mint a többi hely, (kivéve a Riviéra, mert oda 5 számjeggyel menj - euróban, persze, ha úgy akarsz élni, ahogy ott kell) egyébként nem drágább, mint Európa bármelyik másik országa. Brüsszel például sokkal drágább. De ha ügyes vagy, az itthoni fizetésekből is ki lehet jönni jó darabig.

Továbbiakat csak konkrét kérdésre.

2011. okt. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Párizs valóban drága. ha nem vagy millimos valószinű egy nagy külvárosi részben találsz valami lakást, de ahhoz ugye hozzájön a napi ingázás befelé.

dél felé egyre nyitottabbak az emberek és egyre nehezebb munkát találni. ha beszéled a nyelvet barátságosak a franciák.

2011. okt. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!