Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szeretnék minnél hamarabb...

Szeretnék minnél hamarabb kijutni Oroszországba! (leginkább Moszkva érdekel) Hogy lenne ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Most 17 vagyok és 11-be járok. Érettségi után szívesen kimennék tanulni egyetemen vagy csak pl. 1 évre jobban megtanulni oroszul:)

Ha egyetemre mennék oda kb. mennyibe kerülne ott az élet (lakás, kaja, tandíj stb)????


2009. máj. 2. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
azt tudom, hogy Moszkva nagyon drága lett, az árak nyugateurópával vetekszenek, de inkább valami orosz chat-en érdeklődj erről.
2009. máj. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha nyelvet akarsz tanulni, javaslom pl a Puskin Intézet ösztöndíját, én is azzal voltam kint hat hetet (www.scholarship.hu/palyazatok-nál megtalálod a MÖB honlapon).

Kijutás: először is kell vízum, turistavízumot kb 20ezerből el lehet intézni (10 a vízumdíj, további 8-10 kb a meghívólevél beszerzése, plusz kötelező az egészségbiztosítás.)

Menetrendszerinti járata van minden nap a Malévnek és az Aeroflotnak is, a seremetyevói reptérre mennek. Onnan bejutni vagy az új vonattal lehet (a Szavelevszkajáig) vagy a 850es busz bevisz a Recsnoj Vokzálra (az a zöld metró végállomása). Buszjegy 25 rubel. Ha nagy a csomag, annak is kell venni jegyet. Metrójegy 19 rubel, érdemes többalkalmasat (20, esetleg 50) venni. Olcsóbb mint nálunk, és bármennyiszer átszállhatsz.


Lakhatás: NAGYON drága. Keresgélj vmi hostelt, mert szállodák csillagászati áron vannak. Persze ha ösztöndíjjal mész ki akkor könnyebb, mert a kollégium még nálunk is olcsóbb, jelképes összeg.


Élelmiszer: Hús drága nagyon, vigyél ki szalámit meg bármit ami eláll. Még a májkrém (Pacstet) tűrhető fél kiló 50 rubelért, de minden más igen drága. Tej, tejtermék is drágább vmivel mint otthon. A többi azonban kb ugyanolyan. Én Auchanban vásároltam főleg, van ott is...


Ha érdekel vmi konkrétan, írj nyugodtan privátot, eddig háromszor voltam Oroszországban, egy hetet, két hónapot, ill egy hetet, Jekatyerinburg, Moszkva, Pétervár...

2009. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!