Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliai munkakezdéssel kapcsol...

Angliai munkakezdéssel kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Készülnénk párommal hogy kimenjünk Angliába.

Hogy a legérdemesebb belevágni?Nincs kint nagyon ismerettségünk.Viszont van egy kutyánk őt is vinnénk magunkkal.Esetleg tud valaki jó munkaközvetítőt ajánlani?



2012. jan. 26. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Első és legfontosabb.Van-e megfelelő nyelvtudásotok(mert erről nem írtál semmit)

Ha van,és azt mondod,hogy jó az angolotok,akkor én azt tanácsolom,hogy ne magyar ügynökségen keresztül gyertek ki.

Előbb jöjjön ki az akinek jobb az angolja,és több esélye van a munkakereséshez.Ha majd ledolgozott X.hónapot,akkor béreljen ki egy olyan kislakást ahol megengedik a kutya tartást(sok helyen tiltott az állat)

De z még odébb van..

Magyar ügynökségekről én eddig csak egytől tudom,hogy "tisztességes" a többi mind átvágós..Angol ügynökséget tudok párat,de ahhoz kint kell lenni..(én nem londoni vagyok)

2012. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nah hát nyelv tudásunk sem valami jó....épp hogy az alapok!Te hogy mentél ki legelsőnwek?
2012. jan. 26. 20:19
 3/7 A kérdező kommentje:
A kutya tiltott azt arra érted hogy ha bérlenénk lakést akkor ott maga a főbérlő nem engednéé?
2012. jan. 26. 20:21
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok..

A kutyát úgy értettem,hogy nagyon sok bérelni való lakásban tilos a kutya/macska és egyéb állat tartás..De ezt szokták is előre jelezni.

Általában úgy kell a lakást nézni,hogy megnézed vannak-e ábrák..3 ábra szokott lenni.Kis kockában egy gyerek,kutya és több alak..Ha át vannak húzva akkor azt jelenti hogy ők nekik nem adják ki.Ha át van húzva a gyerek akkor gyerekes családnak nem adják ki.Ha a kutya akkor kutya nem lehet(meg egyéb állat) ha a több alak ,akkor meg van szabva hogy hány ember veheti ki..


De lakást egyből nem tudtok bérelni.Ahhoz legalább 3-6 hónap bejelentett munkaviszony kell.(de van ahol 1 évet kérnek)


Nyelvtudás nélkül meg kevés az esély hogy kaptok melót.

2012. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nah hát nyelv tudásunk sem valami jó....épp hogy az alapok!"


Nem bántásból, de ha épp hogy az alapokat tudjátok csak, akkor jobb lesz ha otthon maradtok! Mert ismerős, barát nélkül nem fogtok még "alja" munkát sem kapni! Itt is válság van, rengetegen keresnek állást, sokan közülük még a nyelvet is beszélik, így lehettek bármennyire nagy munkabírásúak, nem fogtok munkát kapni. Nekem a volt lakótársam szintén alig "pötyögött" valamit angolul, és minden ügynökséghez ahova bement, küldték ki, hogy akkor jöjjön vissza, ha tudja a nyelvet!

2012. jan. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Maradjatok még, menjetek el egy nyelvtanfolyamra, és akkor gyertek ha már legalább középszintű a tudásotok.
2012. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Angliai munkavállalás közel sem olyan egyszerű,mint itthonról tűnik,sajnos:(

Egyrészt,a jó(nem a papír számít,hanem az erős beszédkészség) nyelvtudás fontos,anélkül még mosogatni,benzinkútnál kocsit most sen nagyon lehet.

Munkahelyet sem egyszerű találni,mert még egy takarító álláshoz is számtalan referenciát kérnek.

Bankszámlanyitás szintén nagyon nehézkes,a munkahelyhez kell,hogy legyen bankszámalszámod,de csak úgy nyithatsz bankszámlát,ha van munkahelyed,lakcímed..

Tojás-tyúk esete...

Szállás sem olcsó.Közlekedés drága!!Úgyhogy muszáj félretett pénznek lennie,mert az első hetek-hónapok nehezek.Ha viszont kitartasz,túllépsz az első hónapok nehézségei után,lesz egy normális munkád,majd egy még normálisabb,szoba után tudsz lakást bérelni stb..Szóval lassan,de határozottan,sok munkával,igenis előre lehet lépni!Amikor én kijöttem 9 éve sokkal egyszerűbb volt minden,most 10emberől 9 hazamegy..(legalábbis amit én látok).

Van valamilyen képzettségetek?

Én a helyetekben tanulnám nagyon erősen az angolt,gyűjtögetnék,olvasnám a fórumokat és mondjuk egy év múlva vagy szeptemberben megpróbálnám..


Még annyit,hogy sajnos,a kinti magyaroktól se várj sokat..Számtalan esetet megéltem,hallottam,hogy átvágják egymást,leégetik egymást a munkahelyen,direkt kiszúrnak a másikkal..Sajnos,nem vagyunk egy összetartó nép,látnád péládul a lengyeleket,ebből a szempontból mennyivel egyszerűbb nekik.

Én másfél éve átjöttem Belgiumba,ide jöttem férjhez,de napi szinten kapcsolatban Angliaiakkal,szóval ha egyszer aktuális lesz,szívesen segítek,ha tudok valamiben.


De gyenge nyelvtudással ne,mert örökre elmegy a kedvetek.


Sok szerencsét,kitartást!

2012. jan. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!