Kezdőoldal » Utazás » Európa » Leicesterbe milyen angolt...

Leicesterbe milyen angolt beszélnek?

Figyelt kérdés
Ki szeretnék menni Angliába nyelvet tanulni, és leicesterbe lenne lehetőségem, csak mivel utána nyelvvizsgázni meg érettségizni fogok az oxfordi angolt kéne megtanulnom. Ha nem oxfordi angolt beszélnek ott, akkor hol beszélnek oxfordi angolt?
2012. jan. 28. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Brit angolt beszélnek, az pedig hogy utána nyelv-vizsgázol az semmiben sem befolyásol hogy hol tanulsz! Ha kimész nyelvet tanulni, akkor gondolom nyelviskolába is jársz, ott pedig a "királyi angolt" tanítják, ami gyakorlatilag egyenlő a brit angollal! Azonban mindegy hogy hol tanulsz, attól ugyanúgy érted a többit is! Ha tudsz angolul, akkor megértesz egy amerikait, írt, kanadait, ausztrált is, csak annyi a különbség, hogy az elején, amíg kezdő nyelvhasználó vagy, kell némi idő még "rááll" a füled a másfajta akcentusokra.
2012. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
+1 az elsőnek, és mellesleg legjobb tudomásom szerint nincs olyan hogy "oxfordi angol".
2012. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De. Ma beszéltem az angoltanárommal is ugyanerről a témáról, és azt mondta hogy az echte angolt amit tanítanak világszerte azt oxfordi angolnak hívják. Nem, amúgy nem fogok nyelvsuliba járni, dolgozni fogok. Jelenleg B2es szinten vagyok. Csak azért foglalkoztat ez a kérdés mert nem akarom, hogy egy olyan helyen legyek ahol nem az "oxfordi angolt" beszélik, és utána érettségin meg nyelvvizsgán esetleg lepontozzanak a kiejtésem miatt. Amúgy köszi a válaszokat! Amúgy 1. éltél kinn angliába, vagy honnan tudod?
2012. jan. 28. 21:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy ezt mondta a tanárod, de én akkor is úgy tudom hogy nincs ilyen. Megpróbáltam megkeresni a neten, megnéztem itthon egy pár könyvben, és nyoma sincs. Te tudsz mutatni valami hivatkozást erre bárhol? Nem a "Shakespeare English"-re gondolt véletlenül? 4 évig éltem Angliában és ott is jártam egyetemre, furcsa lenne ha egy ilyen jellegű, létező kifejezést nem ismernék.


Nyelvvizsgán pedig nem fognak lepontozni a kiejtésed miatt. 4 különböző felsőfokom van, ezek közül egyet Budapesten, egyet Bécsben, kettőt pedig Londonban csináltam, nem vontak le tőlem semmit pedig elég masszív angol akcentusom van. Az értékelőlapon szerintem nincs is olyan kategória hogy "akcentus", olyan talán van hogy "a beszéd érthetősége" de az nem ugyanaz.

2012. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Senki nem fog lepontozni a nyelvvizsgán, mert eleve lesz akcentusod, mivel nem az angol az anyanyelved! Kinn élek, hidd el, ha B2-es az angolod, akkor olyan munkahelyen nem leszel, ahol találkozol angolokkal! Max a főnököd lesz angol, a munkatársaid zöme bevándorló lesz, aki szintén nem nagyon beszél angolul, így tőlük nem fogsz megtanulni! Ha nem mész nyelviskolába, akkor hogy akarsz fejlődni? Mert ami rádragad az utcán, munkahelyen, az édes kevés! Kinn is a legfontosabb a gyakorlás! Nem egy embert ismerek, aki itt él 2 éve, de angolul nem tud, mert egy magyar étteremben mosogat, magyarok a szobatársai, nem beszélget emberekkel angolul! Így nem lehet! Az pedig a nyelvvizsgán senkit nem érdekel, hogy milyen angolt beszélsz! Komolyan! Nem egy fajta angolt kell megtanulnod, hanem az angol nyelvet! A különböző akcentusokhoz meg egy idő után hozzászoksz! A nyelvvizsgán azt nézik, tudsz-e beszélni, levelet írni, szöveget értelmezni! Mást nem!
2012. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Aha, köszi. Amúgy leicestert ismered, vagy te hol voltál anglián belül?
2012. jan. 28. 21:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Én még mindig Angliában vagyok,(ha nem változik nagyon a helyzetem, akkor maradok is.) Londonban lakom már 3,5 éve, mint programozó dolgozom egy cégnél.
2012. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig ebben is igaza van az arcnak, hogy munka közben beszélni/magadat megértetni nagyon jól meg fogsz tanulni, ettől még ez nyelvtanilag sajnos nem lesz értékelhető. Úgyhogy ajánlom én is a nyelviskolát.


Leicester mellett egyszer voltam paintballozni, plusz egyszer aludtam ott valami szállodában amikor biciklivel csapattuk az országban, úgyhogy nem mondhatnám hogy ismerem. Annyira nincs északon, úgyhogy talán nem olyan torz a kiejtés, Birmingham-ben voltam viszont sokat és ott abszolút érthetően és jól beszélnek.

2012. jan. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! ha tudtok valami használható infót még akkor írjatok nyugodtan.
2012. jan. 28. 22:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Hali.

Én Birminghamben élek, voltam egyszer Leicesterben. Nem vettem észre túl nagy különbséget a két város akcentusa között. Ámbár mivel elég gyakori a költözés az országon belül egy városon belül is számtalan akcentussal találkozhatsz.

Angol kolleganőm szerint Angliában minden városnak saját akcentusa van. Tehát ha így nézzük valószínűleg létezik oxfordi akcentus... gondolom Oxfordban. De kétlem, hogy a tanárnőd erre gondolt volna.

Szerintem ez az oxfordi angol valami olyasmi lehet, hogy vannak bizonyos kifejezések, szavak amelyeket nem mindenhol ugyanúgy használnak. Pl más kifejezés van a lift-re az amerikai angolban és az angol angolban.. vagy a wc-re, vagy a tv-re... stb.


"ha B2-es az angolod, akkor olyan munkahelyen nem leszel, ahol találkozol angolokkal!"

Ezzel nem teljesen értek egyet. Nekem is kb B2-es az angolom, mégis csak angol kollegáim vannak.

2012. jan. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!