Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátország, vagy Görögország...

Horvátország, vagy Görögország ahová érdemesebb menni nyaralni?

Figyelt kérdés
Horvátországban, vagy Görögországban jobb az idő nyáron?Azért kérdezem mert Görögország délebre van úgyhogy feltételezem hogy jobb az idő illetve tapasztaltam is hogy jó mivel 2 helyen már voltam, de az nagyon az egyenlítő közelében volt.Viszont Horvátországban még nem voltam.
2012. jan. 31. 05:27
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Egyszer, mielőtt ilyen egzotikus tájakra utazol, javaslom, vegyél a kezedbe egy földgömböt, pörgesd meg, és keresd meg rajta az Egyenlítőt. Aztán nézd meg, merre van Görögország, Horvátország. :)
2012. jan. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer jártam már mind a két országban. Amikor először jártam a görögöknél, akkor 2 napig szakadt az eső (pedig nyár volt), de utána csodálatos időnk volt végig. Horvátországban is kifogtuk előző évben, hogy pont az esős időszak után jártunk kint és nagyon hideg volt a víz. Viszont a másik alkalmakkor igazi nyári időjárás fogadott minket. Én azt ajánlom, bárhová is mész, ne július végét és augusztus elejét válaszd.

Ha autóval szeretnél menni, akkor mindenképpen a horvátokat ajánlom, közelebb vannak és kulturáltabb körülmények között utazhatsz. Görögországba lejutni egy rémálom. Viszont a görögök olcsóbbak. Az éttermi árak nem olyan vészesek egyik helyen sem, viszont Horvátországban az élelmiszer árakon mi nagyon meglepődtünk. Ha kicsit több időt és pénzt szánsz rá, én ajánlom, hogy Horvátországon belül inkább a Dalmát részt látogasd meg, mint az Isztriát. Nekem legalább is jobban tetszett.

2012. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem érdemes elmenni Görögbe :)
2012. jan. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

mi tavaly szeptember elején jártunk Horvátországban, olyan rekkenő hőség volt, hogy simán fürödtünk a tengerben, napoztunk, stb.


görögországban eddig csak nyár közepén jártam, akkor meg ugye jó idő szokott lenni.


nekem horvátország egy kicsit jobban bejön, mert kocsival könnyebb lejutni, és tetszik, hogy sziklás a tengerpart, le lehet látni a víz aljára. :) persze görög is szép, de macerásabb az odajutás, és jobban hullámzik a tenger.

2012. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Én azért választanám inkább Horvátországot, hogy ne az utazással kelljen eltölteni az idő nagy részét. Horvátországban voltunk kb. 6x, Görögországban 1x, de akkor 2 hétig. Mindkettő jó volt, meg Görögország érdekes is, de nem szívesen mennék el oda minden nyáron. Mindig augusztus elején szoktunk menni (az allergiaszezon elől menekülünk), sose volt gond az időjárással.


Mondjuk én Magyarországon is szeretek nyaralni, mióta a szüleimnek több a szabadága, egy hétre külföldre szoktunk menni, egy hétig pedig valahol itthon nyaralunk.

2012. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Horvátország.
2012. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Görögországban rengetegszer voltam, egyszer esett az eső úgy 10 percig:D Július elején-közepén voltunk ott mindig.

Horvátországban egyszer voltam, szinte végig borús volt az idő, esett is kicsit, de az júniusban volt, és a víz is nagyon hideg volt...

Én biztosan Görögországot választanám, ha repülővel mennénk, kedvesebbek a görögök, mint a horvátok, jobb a kaja is, és Görögországban nagyon sok helyen van homokos strand, Horvátországban ilyet nehezen találni.

Nekem Horvátországról nem volt sok jó tapasztalatom, persze nagyon szép helyek vannak ott is, de összességében Görögországot sokkal jobban szeretem, ott jobban otthon érzem magam, a horvátok amint meghallották, hogy magyarul beszélünk, bunkók lettek velünk, görögöknél ilyet soha nem tapasztaltam.

2012. jan. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Hát én Görögországban még nem jártam de, Horvátországban tavaly, nagyon szép hely ahol voltam (Bibinje). Volt hogy több mint 40°C. Nagyon meleg. Közelebb van és talán ha nem tudsz dönteni akkor válaszd Horvátországot ahogy olvastam ott még nem jártál. :)
2012. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Úgy csináltok mintha csak kocsival lehetne lejutni Görögországba. :D Egyébként Görögország sokkal szebb, hangulatosabb hely. 2 óra alatt ott voltunk repülővel. És nem, nem költöttük rá a gatyánkat csak mert repülővel mentünk, mert kedvezményesen vettük a jegyünket. Tehát még előbb is értünk oda, mint ti a horvát tengerpartotokra. :D
2023. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!