Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába szeretnék menni. Sok...

Angliába szeretnék menni. Sok helyen olvastam, hogy ott nem igazán ismerik el a külföldi diplomákat. ÉS nehéz szakmába elhelyezkedni. Egy NVQ képzést megéri végigcsinálni?

Figyelt kérdés
Ha valaki járt már ilyenre akkor leírná, hogy mennyire nehezek ezek, drágák és hogy mennyi ideig tartanak? Én egy NVQ 2 (asztalos, vízszerelő, festő vagy lapozó) képzésre gondoltam. Vagy szerintetek milyet érdemes végigcsinálni?
2012. jan. 31. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Vannak végzettségek amiket simán elismernek.A programozót , informatikust , műszaki diplomákat , valószínű a természet tudományosakat is.De a nyelvet az nagyon tudni kell.Ha nem tudsz társalgás szinten angolul akkor nem fogsz tudni dolgozni ott , bármilyen jó is a végzettséged.
2012. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

asztalos, vízszerelő, festő vagy lapozó


Ezekkel a szakmákkal az a baj,hogy bár lenne igény rá,de angol referenciát várnak el.A vízszerelőnek itt kint különbözeti vizsgát kell tenni.

A párom itt kint végezte el a villanyszerelői szakmát.A fiam gépésztechnikusnak tanul.1 éve folyamatosan kerestek a szakmájukban állást,de sikertelenül.Ugyanis eddig az volt a gond,hogy nincs angol tapasztalatuk,angol referenciájuk a szakmában.A fiam januárban kezdett a szakmájában dolgozni,de mint gyakornok(nagyon kevés pénz adnak,inkább ösztöndíj mint fizetés.A párom most már villanyszerelőként dolgozik,és most már jól keres,de 1 évig kilincselt utána.Szóval ezekkel a szakmákkal csak ezért nehéz elhelyezkedni,de ha van ismerős vagy valaki aki protekcióval bevisz ilyen helyekre akkor nyert ügyed van.

2012. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

"A programozót , informatikust , műszaki diplomákat , valószínű a természet tudományosakat is"


Ez így van! Én programozóként dolgozom Londonban, senki nem kérte a papíromat, a tudás számít és persze a nyelvtudás. Én aránylag könnyen elhelyezkedtem az informatikán belül, mert itt is kelendőek az IT-s emberek.


A szakmáknál(asztalos, vízszerelő, festő vagy lapozó) bizony kell különbözeti vizsga és helyi gyakorlat is.

2012. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!