Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba kb. mennyi pénzzel...

Londonba kb. mennyi pénzzel érdemes szerencsétpróbálni?

Figyelt kérdés

az az igazság, hogy már itt vagyok fél éve, au pairként dolgozom, de nagyon szeretnék váltani

viszont ezzel a "munkával" kb. semmi a kereset, és az érdekelne, hogy mennyit kellene gyűjtenem ahhoz, hogy elkezdhessem élni a saját életem

igazából először bármilyen munkát elvállalnék, csak végre a saját lábamra szeretnék állni

persze gondolok én itt arra, hogy albérletbe mennék, amikor ugyan úgy együtt laknék más emberekkel, de az még is csak más, ott nem függnék tőlük, mint itt a családtól

az angolom társalgási szintű

és van egy érettségim, met gimi után vagyok közvetlen

milyen élyekkel indulnék munkavállalásban ?

esetleg ha a mostani "családom" írna referenciát, az számítana bárhol is ?

de tényleg a legfontosabb, hogy mennyi pénzre lenne szükség ..


2012. febr. 28. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A szobabérléshez kell legalább 1 heti lakbér előre és 2 heti kaució, azaz cca. 400 font kell csak lakhatásra. Aztán kell venned bérletet, mert valamivel közlekedned kell. cca. 100-120 font. Ha már eleve Londonban vagy, akkor szerintem úgy csináld, hogy keresel állást, majd utána mész külön a családtól, mert úgy jobban jársz anyagilag. Ha az angolod jó, akkor relatív hamar el tudsz helyezkedni, de mivel nincsen semmi épkézláb szakmád, ami itt keresett, csak kulimunkát kaphatsz. A család referenciája nem ér semmit, mert az aupairkedés nem számít munka viszonynak. Valamit dolgozz, majd szerezz szakmát, mert anélkül csak alja munka jut. Sok sikert
2012. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bár én nem Londonban élek,de ahogy az első írta.

szoba bérlés 1hét + 2 hét kaució ami kell kezdésnek,és ezen kívül a közlekedés,étel..Ha ott élsz ,ki tudod számolni,hogy mennyi az annyi.Mennyit költenél ételre,stb.

Én nem aggódnék,hogy társalgásszintű angollal nem találnál munkát.A munkám révén tudom,hogy előnyben részesítik azokat akik tudnak angolul. A nyelvvel tehát nem lenne gondod.Az érettségid itt kint semmit nem ér.Így azt kár is hangoztatnod,hogy van. Jó ideje dolgozom már a munkaközvetítő irodában,de az angol érettségin kívül bizonyos szakmáknál még ott sem számít) nem érdekel senkit,hogy van-e magyar érettségid vagy nincs.Ellenben egy jó szakma sokat érhet.

A család referenciája azért fontos,mert ha hasonló helyre mennél dolgozni,akkor az új család le tud ellenőrizni.Mindenesetre én kérnék a helyedben a családtól referenciát,mert így egy kicsivel több esélyed van.Tudod mondani,hogy itt és itt le tudnak ellenőrizni.(a referencia lényege ez.Az új cég felhívja az előző munkahelyedet,és megkérdezik,hogy X.Y. milyen munkakörben dolgozott,mennyire voltak elégedettek,írjanak pár dolgot róla)Ezért a referencia jó ha van.

Sok sikert a továbbiakban

2012. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

arra én is gondoltam, hogy előbb kellene munkát keresni, viszont ha meg nem találnék a közelben albérletet, az halálos lenne, mert nagyon sokba van a közlekedés.

én néztem ezt az oldalt : magyaroklondonban.com , itt viszonylag jó árban vannak, és azt számoltam, hogy kb. 4 hétig 500 font elég lenne arra, hogy lakjak + kajára, amihez meg nem kell sok nekem ... :D meg ugye a közlekedés, ami már neccesebb

szóval én úgy számolgattam, hogy kb. 1000-1500 font jó lenne, feltéve, hogy 4 hét alatt sikerül munkát találni

kevesebből nem érdemes nekivágni, vagy igen ?

2012. febr. 28. 12:27
 4/7 anonim ***** válasza:

"magyaroklondonban.com"


Itt ne akarj lakni! Komolyan! Az 5-ös , 6-os zónában vannak a lakásaik(az egyik környékük szerepel London egyik leghírhedtebb kerülete közt), és ha 1-2-es zónában találsz állást, és onnan kell tömegközlekedned, akkor vagy a gatyád is ráfizeted, vagy buszozhatsz órákat míg beérsz dolgozni.

2012. febr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

viszont olcsó :/

amúgy most is a 4-es zónában lakom

ezen kívül meg csak a gumtree-t tudom, de ott meg nem találok normálisat, csak ilyen családnál kiadó szoba, meg ilyenek :/

2012. febr. 28. 14:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is csak szobát bérlünk, ez a 2.-ik, és soha semmi problémánk nem volt, sőt nagyon jó embereket ismertünk meg. Lehet szerencsénk volt, de már az első találkozásnál is szimpatikusak voltak.
2012. febr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mikor szeretnél elköltözni a családtól? mert én 1 hónap múlva szeretnék kiköltözni Londonba.. És kereshetnénk együtt kiadó szobát.
2012. febr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!