Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londoni Magyarok! Őszintén...

Londoni Magyarok! Őszintén Mennyivel jobb kint élni mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Az ottani fizetésből van rá esély hogy az ember félretudjon tenni? Jelenesetben mondjuk hogy a minimálbért keresi ami olyan 950 font körül mozog.

2012. ápr. 7. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A minimálbér idekinn sem elég semmire sem. Megélsz belőle ugyan, de félretenni nagyon nehezen tudsz. Mondjuk ha nem jársz szórakozni, akkor esetleg félrerakhatsz belőle valamennyit, de az nem jelentős összeg. Számításaim szerint ahhoz, hogy ne okozzon gondot egy-egy étterem vagy focimeccs, mondjuk vagy néha egy-egy mozi, kirándulás, stb, ahhoz kell legalább 1200-1250 font havonta. Ezért mondom minden ismerősömnek, hogy minimálbéres munkára akkor érdemes kijönni, ha a cég állja a szállást meg a kaját, mert akkor félre lehet tenni, de amúgy nem. Ha jobban akarsz élni, mint otthon, akkor rendelkezned kell egy keresett szakmával és nagyon jó nyelvtudással. A fizetést ne számold át, mert idekinn, főleg Londonban az árak is nagyon magasak. Nem véletlen magas a minimálbér.
2012. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval. Tényleg csak akkor éri meg kijönni, ha értesz is valamihez és jól megy az angol, mert ezek nélkül ugyanúgy rosszul fogsz élni, mint otthon.
2012. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm így kezdte 3 éve szállást mindent magának kellett fizetnie és minimálbérért dolgozott valami gyárban vagy hol. Elvolt ott ugyan de nem tudott félre tenni egy jelentősen nagy összeget. Most az ismerősöm egy másik munkahelyen dolgozik ott ahol a cég szállásolta őt el és gyakorlatilag csak kajára kell költenie, így már megéri neki de még mindig nem a legjobb. Ő is mondta hogy nyárig dolgozni fog aztán hazajön kitanul valami szakmát az ott félre rakott pénzéből amit már lassan 1 éve gyűjt és utána visszamegy egy normál állásba ahol a szakmájával tud kezdeni valamit. A szerencséje az hogy ő nagyon jól tud angolul pedig csak egy középszintű érettségije van róla. Egyébként én nem tervezem azt hogy kiutazok, mert szakma nélkül ott kb semmivel sem lenne jobb az életem akkor meg nincs értelme. Plusz ha esetleg félre tennék egy kis pénzt az utazásnál már el is úszna.
2012. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbéres munkát végzünk sokan, szobát bérlünk (heti 90-95 font), tömegközlekedünk, jó kajákat eszünk - nem drága kint -, olykor hazautazunk pár napra, veszünk ezt-azt és minimális pénzt teszünk félre.

A minimálbér egy minimális életszínvonalat jelent, ami Angliában jobb életet jelent - valamivel jobb életet -, mint Magyarországon, de nem kell hiú ábrándokat kergetni, hogy sok száz fontot félre lehet tenni minimálbérből kint.

Akkor lehet félretenni inkább, ha az ember nem bérel szobát a kis fizetéséből, hanem live-in munkája van, azért csak nagyon kevés pénzt vonnak le a fizetésből.

2012. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"de nem kell hiú ábrándokat kergetni, hogy sok száz fontot félre lehet tenni minimálbérből kint. "


Én is ezt magyarázom sok ismerősömnek, de nem hiszik el. Mind azt hiszi, hogy itt majd minimálbéres melóból annyit gyűjt pár év alatt, hogy otthon lakást vesz.


Én jól keresek, de még én is csak 750 fontot tudok félretenni havonta, mert a lakhatásra, közlekedésre, szórakozásra sok elmegy. A kaja viszont tényleg jó áron van a fizetésekhez képest.

2012. ápr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor azt mondom valakinek, hogy ne várjon csodákat minimálbéres munkától Angliában - vagy máshol -, csupán jobb kajákat fog enni, mondjuk nem a bérelt vagy vett lakásában, hanem a havi közel 400 fontért bérelt szobájában, néhány bevándoroltat hallva-látva a nagy házban, akkor lehurrognak, hogy negatív vagyok. Nem, csak reálisan látom a helyzetet.

Több ismerősöm évek óta kint gürizik minimálbért, hónapról hónapra él, a kis félretett pénzéből időnként hazautazik és vesz magának kint egy-egy műszaki cikket. Van, aki 2008-ban azzal a "túl optimista" tervvel érkezett Angliába, hogy három év múlva x millió forinttal hazajön és vesz lakást. Volt, aki úgy gondolta, első félév kemény lesz kint, de utána a 6 fontos minimálbéres meló helyett szuper munkája lesz, nem szobát bérel majd - ahol télen majdnem megfagy -, hanem lakást fog bérelni.

S azóta is óránként 6 fontot vagy 6.50-et keresnek, szobát bérelnek.

Tudok olyanról, aki egy koszradék házban bérel lepukkant szobát évek óta, télen nincs melegebb a házban 17 foknál, a legolcsóbb kenyeret, felvágottat és margarint eszi kiérkezése óta, évente egyszer utazik haza - amikor olcsó a repülőjegy vagy valaki kocsivalo hazahozza - pár napra a szüleihez, és kinti életének jó részét tömegközlekedéssel tölti, mert mindenhová busszal utazik spórolási céllal, nem metróhasználó.

Így tett félre majdnem egymillió forintot - négy év alatt.

Ez idő alatt tíz évet öregedett, belefásult a kinti spórolós életbe.


Orvos ismerősöm persze nagyon jól keres és jól él Angliában, valamint buszvezető barátaim is, de ők nem minimálbérért dolgoznak.

2012. ápr. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak megerősíthetem, amit az előttem válaszolók írtak és még annyit hozzáteszek, hogy minimálbérből esély sincs lakásra. Az arról szól, hogy az ember szobát bérel egy lakásban, ahol megosztja másokkal a konyhát, fürdőt, WC-t, szóval ezzel is számolni kell, hogy ez kinek jelent magasabb szinvonalat. Max egy darabig lehet bírni.

Ahhoz, hogy az ember lakást tudjon bérelni már legalább 1500 fontos bevétel kell és ez is csak annyival emeli a szinvonalat, hogy nem kell másokkal osztozkodni, tehát megvan az én házam, az én váram érzés.


Viszont, hogy őszinte legyek jobb itt lélni, mint otthon. Nekem már akkor is jobb volt, amikor minimálbéreztünk és szobát béreltünk, pedig az is eltartott vagy 3 évig, mert valahogy a légkör nyugodtabb és a lehetőségek jobbak... úgy értem gyorsabban és tovább lehet jutni.

Ha pedig jól keres az ember, akkor meg már nagyon jó.

2012. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 1,5 éve vagyok kint. Sikerült egy étteremben elhelyezkedni ahol nagyon jo a fizetés (1700-2000font/ho 40 orás heti munkával) Én eddig 2 millio forintot raktam félre ugy hogy azért éltem is rendesen utazgattam stb. Konditerembe járok, jo kajákat eszem és ha valami megtetszik egyböl meg tudom venni. Ez lehet h egy szélsöséges példa mert ismeröseim általában kevesebbet keresnek föleg a magyarok, de ha ügyes vagy kitarto meg lehet csinálni. üdv
2012. ápr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!