Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonról mi a véleményetek?

Londonról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2hét múlva megyek ki. Az időjárás most milyen lesz? Arra lennék kiváncsi hogy a ruhák, például egy női adidas bemelegítő mennyibe kerül ott kint? Meg az ilyen márkás jó cuccok? Akkor például egy jó kis mobiltelefon meg egy laptop mennyibe kerül? És az ottani kaja mondjuk egy közepes étteremben és milyen fajta ételek vannak?
2012. ápr. 23. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyaralni jössz? Az étteremben étkezés drága. A magyar fizetésekhez meg főleg. Alsóhangon 25 font/fő egy éttermi vacsora. (Bár én már ettem 125 font-ért is Heston Blumenthal éttermében.)A ruhák jó áron vannak, sokszor olcsóbbak, mint otthon és jobb minőségűek. A designer cuccok itt is drágák. Ha itt élsz, akkor elfogadhatóak az árak, de magyar fizetéshez viszonyítva horror. Ételek választéka korlátlan, a világ minden tájának étele megtalálható, ugyanis minden bevándorló hozta magával a maga ételét.
2012. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Dolgozni megyek.
2012. ápr. 23. 13:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha dolgozni jössz, és nem minimálbért keresel, akkor szerintem nem lesz gondod a megélhetéssel. A bevásárlást olcsón ki lehet hozni, mert rengeteg az akció sok helyen. Az étteremben evés szerintem alkalmanként belefér, a ruhák mint írtam jó áron vannak, sok a jó és minőségi termék. A laptop és mobiltelefon árakról itt tájékozódhatsz.


[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem az a velemenyem hogy dolgozni jo, de elni en mashol szeretnek.
2012. ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Nekem az a velemenyem hogy dolgozni jo, de elni en mashol szeretnek."


De ha itt dolgozol, akkor itt is élsz, nem? Szerintem London a világ legfa*ább városa, mindig itt akartam élni, ennél kisebb városban el sem tudnám képzelni az életem. Itt megvan minden, ami nekem kell.

2012. ápr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem elöbb munkát találj kapd meg az elsö fizetésed, majd utána ráérsz agyalni ezen h melyik étterembe kajálj. Kezdetben én az Icelandben és Tescoban vásároltam ezek a legolcsobbak és jo minöségü cuccok. Ruhákbol ha durva márkákat vásárolsz polok olyan 50-90 font körül vannak, ha nem vaagy márkafüggö akkor tudsz venni 4 fontért is polot a Primarkban. Éttermekböl rengeteg van olyan 20 fonttol felfele/fő.
2012. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Az angoltanárom azt mondta, hogyha egyszer Londonba járunk feltétlenül vásároljunk az Oxford Street-en, mert nagyon olcsó ruhák vannak és jó minőségűek. A többire nem tudom a választ, de nagyon irigyellek. :) Egyszer én is kiszeretnék jutni.
2012. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A ruhák nagy átlagban olcsóbbak, mint Magyarországon, a műszaki cikkek úgy veszem észre, hogy nagyjából egyforma áron vannak, viszont az itteni fizetésekhez képest nem olyan drágák. Például ha a földalattin vagy a buszon körbenézel, szinte mindenkinek a kezében iphone-t vagy ipadet látsz, még a suhancoknál is. Az éttermek viszont nem olcsók, angol kaja a fish-n-chipsen kívűl nem nagyon van, viszont minden sarkon indiai vagy arab kajálda.
2012. ápr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, Iceland-ben nagyon jó mirelit kaják vannak fillérekért, a desszertjeik nekem személyes kedvenceim. Nem minőségi, de finom.
2012. ápr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze, ha BP-hez viszonyítunk még Prága is jobb hely, de én valahogy nem attól érzem jól/rosszul magam egy városban hogy van-e minden sarkon Indiai étterem, meg a 14 éveseknek is Iphone-juk van. Pénzt keresni jó, de én sokkal szívesebben élnék máshol, tervezzük is a költözést Gran Canariára jövő tavasszal.

Élhetőség szempontjából messze ver bármilyen metropoliszt, és lehet hogy nem olyan magasak a fizetések, de 4-500 fontnak megfelelő euróért nem egy szobát bérelsz egy olyan lakásban ahol másokkal közös a fürdő/konyha, hanem lakást, ahol az ajtón kilépve nem a rohanó tömeg, és változékony idő, hanem a tengerpart látványa, és örök tavasz fogad. Nekem ezek a dolgok számítanak, nem az hogy olcsó legyen a laptop, és népszerű az Iphone.

Amúgy London már rég nem tükrözi azt ami az igazi UK, ez inkább egy másik országként funkcionál az országon belül, mint az ideérkező bevándorlók olvasztótégelye. Nem véletlen költözik a rengeteg igazi "English" vidékre innen, (London 40%-a ma már bevándorló) valahogy ők sem itt érzik otthon magukat, és nem véletlen vágynak vissza azok a tömegek sem az USA-ba akik a lejárt vízumuk miatti parkolópályának használják Londont, mert persze még mindig jobb mint kelet Európa.

2012. ápr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!