Kezdőoldal » Utazás » Európa » Pár kérdés Londonról. Utazás,...

Pár kérdés Londonról. Utazás, munka?

Figyelt kérdés
Budapestről indul Londonba busz? Ha nem, akkor honnan? Mennyibe kerül a buszköltség oda? Repülével valóban olcsóbb? Londonban is csak 18 éves kortól lehet munkát vállalni? Magyarországhoz képest mennyivel költségesebb ott eltölteni egy két hónapot? Gondolok itt ételre, szállásra stb...
2010. okt. 26. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Budapestről indul Londonba busz?


- igen indul, de hidd el nem akarsz busszal menni :D én egyszer jöttem haza busszal , 28 óra volt az út, azért mert még bécsben is késett az a busz ami hazahozott.



Mennyibe kerül a buszköltség oda?



Én 2 éve jöttem haza , akkor úgy volt hogy ha előtte egy héttel megrendeltem a jegyet akkor 10-15 fonttal olcsóbb volt és úgy jött ki azt hiszem 65-70 fontra , szóval sztem ha 80-100 font lehet most inenn -oda KB:) , de lehet tévedek , biztos meglehet nézni valahol.


Repülével valóban olcsóbb?


A wizzair-nél , meg a többi ilyen "kisebb" légitársaságnál lehet olcsóbb, vagy hasonló árban van , azt tudom hogy repülővel wizzairnél 23.000-28.000ft volt a repülőjegy.


szóval inkább hasonló árban vannak sztem mostmár, vagy lehet még kicsit olcsóbb.



meg hát az sem mind1, hogy 1,5 óra alatt érsz oda vagy 28 :D jó nem 28 , hanem 24 :D ha nem késik egyik busz sem.



Londonban is csak 18 éves kortól lehet munkát vállalni?


- sztem igen , bár ebben nem vagyok biztos , azt tudom hogy az ilyen au pair-eket általában nem vesznek fel 21 év alatt mert oda kell a jogsi is , az meg ott 21év.



-Magyarországhoz képest mennyivel költségesebb ott eltölteni egy két hónapot? Gondolok itt ételre, szállásra stb...


Attól függ, hogy hol ... de a szállás az az a baj hogy nagyon költséges, főleg ha egyedül mégy, az drága, nagyon.


étel , ital , hát azt mondom hogy ha tescoban, iceland ,meg ilyen helyeken vásárolsz , akkor kb hasonló árak vannak mint itthon, de nagyon sok ilyen van hogy mondjuk van 1 darab joghurt fél fontért, és ha veszel belőle 3at akkor nem 1,5 font , hanem csak 1 font , meg más termékeknél is van ilyen elég gyakran.


1-2hónapra meg az a baj hogy nem igazán éri meg kimenni...sztem mert csak a pénz fogy, mert munkával elsőre nem tudsz annyit összeszedni sajnos ... szerintem .


attól függetlenül , persze kimehetsz , és sok sikert meg minden , érezd jól magad :)

2010. okt. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1.Indul busz Budapestről Londonba (googlen találsz ilyen buszjáratokat ,és árakat)

2. A repülő gyorsabb és sokszor olcsóbb mint a buszjárat.(wizzair,easyjet,raynair)

3.Londonban az angol törvényeknek megfelelően 16 éves kortól lehet dolgozni.De ha te nem vagy 18 éves akkor a magyar törvények miatt tanköteles vagy..Így hiába vagy 16 éves,nem sok esélyed lesz főállást találnod magadnak

4.Sokkal költségesebb mint Magyarország,főleg ha csak létminimumot keresel itt kint.

Ami nagyon drága - szállás

- közlekedés

-egyes ételek ha valaki nagyon válogatós

Nem írtad,hogy mennyi nyelvtudásod van így arról is írok neked.

Ha nem tudsz angolul vagy csak "alap angol" tudással rendelkezel akkor még ne gyere ki,mert nem fogsz munkát kapni..Itt annak van esélye akinek van egy jó szakmája,jól tud kommunikálni,érti mit mondanak,és tud beszélni..A többi nem számít..

Sok sikert

2010. okt. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ma 16:20 vagyok

Még valamit. 1-2 hónapra akarsz kijönni akkor tanácsolom,hogy ismerkedj meg olyan magyarokkal akik kint élnek egy ideje,és ha már elég jóban vagytok beszéld meg velük,hogy 1-2 hónapra fogadjanak be.Ha valamennyivel beszállsz a lakbér költségébe akkor te is ők is jól járhatnak..vannak páran így (én is csináltam ilyet)

38/N

2010. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm:)

Igazából egyenlőre csak szétnézni mennék ki, hogy a későbbiekben érdemes-e odaköltözni ezért írtam egy két hónapot. Természetesen erre az egy két hónapra nem valami főállásra gondoltam, csak hallottam olyanokról hogy párórás munkákra vesznek fel 18 éven aluakat is kávézókba vagy más helyekre. És természetesen ha lenne rá lehetőségem akkor keresnék arra a két hónapra is ilyesfajta munkát mert ugye az a kis pluszpénz is pluszpénz. A nyelv az elég jólmegy, de azért van rajta mit csiszolni :)

2010. okt. 26. 16:41
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 16:20

Akkor tanácsolom neked a meki meg hasonló munkahelyeket.Ott szívesebben alkalmaznak részmunkaidős embereket..De a nyelvtudásra szükséged lesz..

Bár nem tudom miért London a cél,hiszen ott a legdrágább minden,és a legnehezebb a munkakeresés..

Egy vidéki városban nagyobb eséllyel tudnál ilyen helyekre menni dolgozni..

Úgy számolj,hogy a szállás (gondolom először csak szobát bérelnél megadnak) átlagosan heti 70-90 font (vidéken ugyanakkora szoba 50-70 font) Ha csak a legolcsóbbat veszed a 70 fontot akkor kezdésnek rögtön kell 1 hét szállásdíj,és + 2 hét kaució..Majd számolj rögtön 10 font SIM kártyát,mert ha melót keresel nem árt ha van angol telefonszámod..(magyar számot sose hívnak fel)

Ha nem akarsz gyalogolni akkor nem árt ha az utazásra is félre teszel pénzt..

A kaja ára pedig tőled függ.Ha nem vagy válogatós ,és mindent megeszel akkor tudsz olcsón, elfogadható ételeket is venni..Én pl: imádom a 38 pennys húsgombócos konzervet és a 45 pennys currycsirkés konzervet..A tescoban,Lidlben Icelandban,Sainsburyban aránylag olcsón tudsz kaját venni..de ha válogatós vagy bizony a kaja sem lesz olcsóbb..Szinte egyárasak..Van ami itt drágább van ami otthon..Szóval ez rajtad múlik..Hogy segítsek egy kicsit mi hárman vagyunk..Nem igazán spórolunk kajába,és mindig veszek üdítőt( de csakis LIdl colát veszek,mert a szénsavas üdítők elég drágák),valami nassolni valót(süti,csoki vagy valamit) Napi kenyérrel együtt általában hetente 40-50 fontot költünk kajára..De mi nem spórolunk...Szóval nagyjából tudsz így osztani-szorozni,hogy mennyi tőkére lenne szükséged..

2010. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!