Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri Lengyelországba költözn...

Megéri Lengyelországba költözni vagy ott munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam, hogy a rengeteg lengyel aki az utóbbi 10 évben kivándorolt Angliába, most tömegesen költöznek haza Lengyelországba, mert olyan munkákért amiket nagyrészt Angliában vállaltak, tehát takarítás, segédmunkás, árufeltöltő, egyszerűbb irodai munka, igaz, hogy kevesebbet keresnek Lengyelországban, viszont ott olyan olcsó az élet, hogy nagy életszínvonalbeli különbséget nem vesznek észre és nem kell elviselniük a barátságtalan angol főnökök viszontagságait.


Lengyelország meg amúgy is közelebb van, bírják a magyarokat, meg gondolom a nyelvet sem nehéz megtanulni, oroszul már tudok valamennyire.


Ti hogyan döntenétek választanátok Anglia vagy Németország helyett Lengyelországot?



2012. ápr. 25. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Én egyértelműen Angliát vagy Németországot választanám. Lengyelországot nem. Ennyi erővel már akkor maradnék otthon. Nekem eddig 3 angol főnököm volt, mindegyik normálisabb, emberségesebb volt, mint bármelyik eddigi magyar.
2012. ápr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez csak személyes vélemény, de neked, bevándorlóként nem hiszem, hogy jobb lenne ott, mint Németországban vagy Angliában.
2012. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én imádom Lengyelo-t, ezért költöztem ki több mint egy éve.. és egy percig nem bántam meg!! Angliában és Németo-ban csak egy bevándorló lennék a sok közül, itt viszont ugyanolyan esélyekkel indulok (ha nem jobbakkal), mint egy itteni lengyel.. mind munkavállalásban így volt, mind fizetésben, mind a mindennapi életben.
2012. ápr. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki volt kint azt mondja olyan mint Magyarország, csak jobb. Ezt a mondatod eddig Bajorországról hallottam csak, ami azért szintén nem rossz hely, főleg egy magyarnak. Ha teheted menj, biztos megvannak az előnyei.
2012. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Peter L. ***** válasza:
100%
Az fizetések az itthoniak többszörösei, az élet olcsóbb (kivéve lakás!), az emberek pedig sokkal normálisabbak. Lengyelország mostanában jól áll. Ha találsz egy jó munkát kezdésnek akkor vágj bele!
2012. máj. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én Imádom Lengyelországot, a Barátom Lengyel származású és ott is él... én Jövőre fogok kiköltözni. Szerintem nagyon szép ország és nem fogom megbánni, hogy kiköltözök oda, Az emberek Kedvesek, Vendégszeretőek és Persze a Kebab sem minden napi ott :D
2012. máj. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!