Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jövőhónapban utazom Londonba....

Jövőhónapban utazom Londonba. Reptéri tapasztalat? Hogy működnek a dolgok? Nehéz boldogulni Londonban annak aki tud angolul? Kell útlevél vagy elég a személyi?

Figyelt kérdés
Londonba utazom és a Stansted repüléteren fogok landonli.Olyan emberek válaszát várom akik először repültek életükben és először jártak Londonban.mik a tapasztalatok.kicsit félek a repülést, és nem tudom hogyan működnek a dolgok a repülés előtt a reptéren illetve a leszállás után.Dolgozni megyek ki és szükségem lenne néhány tapasztalatra.bár szakmám nincs az angol nyelvtudásom rendben van annyira hogy megértessem magam illetve megértem amit mondanak szóval tudok kommunikálni.Takaritani megyek a Corinthia Hotel-ba!Illetve a kérdésben is szerepel hogy elég e a személyi vagy mindenképp kell útlevél?
2012. máj. 6. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

elég a személyi

a reptéren minden ki van írva,mindent megtalálsz.

Az angol tudásodat kint tesztelted már? vagy angolfolmen?Mert én nem vagyok benne biztos,hogy megérted amit mondanak.

2012. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja,és ezek szerint már felvettek,akkor megkaptad, hogy milyen irotakra van szükséged.
2012. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jövőhéten küldik a szerződést és akkor küldik azt is hogy milyen iratokra van szükségem.kommunikáltam már külföldi emberekkel mivel nagyon sok külföldi ismerősöm van...hibázni szoktam persze nem azt irtam h tökéletesen beszélem csak h nem 0 a tudásom...
2012. máj. 6. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapból elég a személyi, de mivel dolgozni mész, jobb ha viszel útlevelet is. A magyar személyit ugyanis idekint nem nagyon ismerik, de az útlevél nemzetközi.


Repülésről: két órával indulás előtt menj ki Ferihegyre, beállsz a kijelölt Check-in sorba (egy lcd-képernyőn mutatják majd, hogy melyikbe), leadod a bőröndödet, megkapod a beszállókártyát. Ezután elmész az ellenőrző kapuhoz, ahol átvilágítanak téged és a kézipoggyászodat, majd következik az útlevél (vagy személyi) vizsgálat. Ezután semmi dolgod nincs, leülsz a váróteremben és várod a beszállást.


Megérkezés után újabb útlevél (vagy személyi) vizsgálat, figyelj arra, hogy az "EU" sorba állj be, különben rengeteget kell várni. Épp tegnap volt valami botrány a Stansteden, hogy egyesek 40 perceket álltak sorba, de ez EU állampolgárokra nem vonatkozik.


Stanstedről sajnos fogalmam sincs hogy kell bejutni a városba, úgyhogy ebben nem tudok segíteni. Egyébként Londonban eltévedni szerintem lehetetlen ha tudsz angolul, és használod a józan paraszti eszed. Minden tökéletesen ki van táblázva. Szóval sok sikert, szerencséd van, hogy már úgy jösz ki, hogy van munkád.

2012. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Attól ne félj, hogy nem érted meg amit mondanak. Egy-két nap alatt hozzá lehet szokni.
2012. máj. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon szépen köszönöm a válaszodat esetleg irhatsz privátban.gondolom legalábbis ahogy a soraiból kivettem Te is Londonban élsz
2012. máj. 6. 14:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy meg, ha bizonytalan vagy bármiben, a repülőterek személyzete segítőkész, csakúgy, mint a repülőgépeké. Sőt, a gépen például nem baj, ha a légiutaskísérő tudja, hogy ez az első repülésed, jobban fog rád figyelni.
2012. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!