Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan keressek albérletet...

Hogyan keressek albérletet Angliában?

Figyelt kérdés
Üdv! Ki szeretnék menni Angliába dolgozni, de nem tudom hogy hogyan intézzem el előre a szállást. Várom a megtisztelő válaszaitokat! : )

2012. máj. 15. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az sajna nem olyan könnyű. Drága is és kérnek referenciát is, ami neked ugye nincs, ha nem laktál még ott. Olyat kellene keresni, ahol többen osztozkodtok 1 lakáson.

www.gumtree.com Ez olyan expressz féle hírdető oldal. Vannak ezek a magyar ügynökségek is. Tapasztalatom nincs velük, de ők is foglalkoznak szállással.

Sok sikert

2012. máj. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire tudsz angolul??

Mert akkor három lehetőséged van

Az egyik amit az első író írt.A másik,hogy keress olyan magyarokat akik kint élnek ,és ideiglenesen adnak ki szobát.Mivel én 3 szobás lakást bérelek,és az egyik szoba üres,így volt egy időszak amikor kiadtam magyaroknak ideiglenesen.

A harmadik ha tudsz angolul(és szerintem ez a legkönnyebben járható út) hogy kiválasztod a várost ahol élni akarsz.Kirepülsz 1-2 éjszakát hostelban töltesz,és a 1-2 nap alatt szobát keresel.Tapasztalatból mondom,hogy amint kijöttél már másnap bárhol kaphatsz szobát.Nagyon sokszor csak az ablakba teszik ki hogy van szoba kiadó.De rengeteg ügynökség van akik szobák/lakások kiadásával foglalkozik.Csak bemész,elmondod mit akarsz és már találsz is szobát.

Azért ez a legjobb,mert saját szemeddel láthatod,hogy hol fogsz élni,és senki nem csap be.Kifizeted a 2 heti depisitot és az 1 heti szoba bérleti díjat.

sok sikert

2012. máj. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én is ki szeretnék menni, de még munka sincs..
2012. máj. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az angol tudom még nem tökéletes de még csiszolgatom addig. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Fontolóra veszem az összes ajánlott lehetőségeket!
2012. máj. 17. 00:46
 5/13 A kérdező kommentje:
jah és az utolsó kommentelőt szeretném meg kérdezni hogy milyen források alapján tudod hogy nincsen kint munka? mert mondjuk nekem csak érettségim van és semmi féle szakmai tapasztalatom sincsen, de szívesen betöltenék akár milyen állást. A konyhai segédtől akár milyen fajta állást.
2012. máj. 17. 00:51
 6/13 anonim ***** válasza:

tegnap 00:03 vagyok.

Bár nem én voltam az utolsó ,de válaszolok neked,hogy itt kint jelenleg miért nincs meló.

Kezdem azzal,hogy a magyar érettségid itt kint semmit nem ér.Jó ha ezt tudod.Ide egy jó nyelvtudás,és szakma vagy valamiben jó gyakorlat szükséges.

Hogy munka miért nincs?? Végül is akad meló,ha tudsz beszélni,ha van angol referenciád,ha van gyakorlatod,ha van protekciód,ha hiányszakmában tudsz melózni.

Én itt élek kint,és dolgozom,de nem tudom meddig.Már lassan 3 hónapja csökkentett munkaidőben dolgozom,mert nincs megrendelés.8 óra helyett 4 órában.Ideiglenes,de fogalmam sincs meddig.Még jó hogy egy ismerősöm takarító nőt keres magának.Rögtön elvállaltam.Tegnap beszélgettem pár angol barátommal.Ők egy gyógyszergyárban dolgoznak.Az egyik speciális szakember,a barátnője szalag munkás.Tegnap mondták,hogy bejelentették,hogy 2 éven belül bezár a gyógyszergyár.

A párom villanyszerelő.Tökéletes angol tudása van,Itt végezte el a villanyszerelői szakmát.1 éve keres folyamatosan munkát a szakmájában.Eddig kevés sikerrel.(de legalább dolgozik)

Szóval a helyzet az,hogy mostanában munkaügyben itt kint is pangás van.Ma már mosogatni,és takarítani egy angol is elmegy.

Kedves kérdező.Egész Angliában ez a helyzet(én nem londoni vagyok,de állítólag ott sem könnyű)

Ha tudsz keres protekciót,vagy tanulj valami jó szakmát,mert másképp nagyon nehezen fog menni.A lényeg,hogy legyen jó nyelvtudásod.

2012. máj. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Bizony minden úgy igaz ahogy az utolsó leírta. Én is éltem kint és szerintem egyáltalán nem jó a helyzet kint. Hogy miért nicsn munka? Mert tele az ország olyan kelet európai bevándorlókkal akik nem igazán beszélik a nyelvet, semmihez sem értenek és bármit elvállalva várják a csodát. És ahogy au tolsó is írta, ezeket a melókat már az angolok is elvállaják. A kukás is angol, nem pedig bevándorló. Szóval ha menni akarsz menj, de nagyon jó nyelvtudásod legyen és valami jó szaktudás amivel eltudsz indulni.

2012. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 ibolyaa válasza:

Sziasztok!

Mindenhol azt olvasom,hogy most jó munka kell és nagyon jó nyelvtudás, hogy valaki kapjon munkát.De mi számít jó munkának és mi jó nyelvtudásnak?Köszi előre is a választ!

2012. máj. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 01:52 vagyok

Kedves ibolyaa.

megpróbálom neked elmondani a választ.

A nyelvtudásról:Hogy mi számít jó nyelvtudásnak.Tapasztalatból mondom.Nem az számít,hogy valakinek otthon van papírja angol nyelvvizsgából.Vagy 4 évig tanulta az iskolában és csupa ötös volt.Ez nem számít,ahogy az érettségi sem.A jó nyelvtudás az,hogy tudsz beszélni angolul.Érted mit mondanak,mit kérdeznek.Tudsz kérdezni,tudsz válaszolni.Ha valaki annyira talpraesett,hogy alap angol tudással megérteti magát,és tud kommunikálni úgy,hogy az angolok elfogadják akkor az is jó.A lényeg a természetes viselkedés a beszédben is.Ismerek olyan embert aki otthon kitűnő angolos volt,de itt kint egyszerűen nem mert megszólalni.Értette miit mondanak,kérdeznek,mert annyira pánikolt,lámpalázas volt,hogy nem mert megszólalni,kommunikálni.Sorra elküldték(végül is hazament)

Hogy mi számít jó munkának??Nos ez egyéni.Kinek mi a jó munka.Én nekem nincs jó angol tudásom(bevallom,én sem merek még ma is sokszor megszólalni,bár mindent értek)

Nekem jó munka az amiben dolgozom(elektronikai cégnél forrasztok)Nekem jó munka,az hogy most felajánlottak egy bejárónői takarítást.Amíg szükségem lesz rá csinálom,utána átadom másnak..

Van akinek jó munka ha egy irodában ül vagy számítógépekkel foglalkozik.A lényeg,hogy legyen jó szakmád vagy jó gyakorlatod..Akárcsak otthon.A jó munkát mindenki maga dönti el,hogy mi az.

2012. máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem. De meg próbálom, tudom hogy nehéz lesz de inkább kockáztatok. A nyelv miatt is szeretnék kijutni mert szeretném beszélni a nyelvet perfekten. és még annyit szeretnék kérdezni hogy mennyit lehet megkeresni egy hónapban ha reálisan állunk a dolgokhoz ?
2012. máj. 17. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!