Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dél-Francia ország nagyon...

Dél-Francia ország nagyon meleg június, júlisban?

Figyelt kérdés
Nyilván meleg, de a magyar viszonyokhoz képest nagyon brutális?
2012. máj. 20. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát eléggé, 35-40 fok simán van. Ez Magyarországon ugyan nem ismeretlen, hiszen előfordul ekkora hőség nálunk is, csak azon a területen huzamosabb ideig van ilyen meleg, az ottaniak, pedig ehhez hozzá vannak szokva.
2012. máj. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hibába van délebre, jóval közelebb is vannak az óceánhoz és annak hűtőhatása sokkal jobban érvényesül,így elvileg minálunk van melegebb/szárazabb ha a sokévi átlagot nézzük.
2012. máj. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez igaz,hogy közelebb vannak de a tengerpartot északról védik a Tengeri-Alpok a hideg, óceáni áramlatoktól, így azok leginkább az ország középső, és északi területein jellemzőek. Továbbá Magyarország éghajlta hivatalosan kontinentális, ezen belül is nedves kontinentális, ami jóval csapadékosabb és enyhébb, mint a Dél-Franciaországra jellemző mediterrán kílma.
2012. máj. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En sokat nyaraltam Grasse, Nizza, Antibes, Cannes, es a kozeli falvakban. Soha egyszer sem ereztem azt az eszement meleget, amikor ugy erzed kinyulsz a hosegtol. Voltak melegebb napok es voltak huvosebb napok, de oruletes hosegre egyre sem emlexem. Szerintem a viz kozelsege ad egy bizonyos termeszetes "legkondit" a kornyeknek.
2012. máj. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A tapasztalat a legmeggyőzőbb! És pont oda készülök:)
2012. máj. 22. 08:47
 6/8 anonim ***** válasza:

tegnap 22:59 vagyok.

Volt egy francia baratom es miatta jartam oda sokat.

Szinte egesz evben, kb. 2 havonta mentuk egy-egy hetvegere latogatni az anyukajat. Telen huvosebb volt, dzseki vagy kardigan, de peldaul telen/nyaron is motoroztunk es mindig nagyon jo ido volt. Telen a bordzseki ala vettem egy melegebb pulcsit, nyaron viszont csak rovidujju polora vettem a motoros szerkot. Nyaron hosszu gatyaban kicsit meleg volt, de amint elindultunk a motoron mar kellemes huvos szel volt.

Persze ez jopar eve volt es azota sokat bolondult az idojaras, ezert barmi elofordulhat, de szerintem ha keresel a guglin ilyen 'weather history'-t arra a kornyekre akkor visszanezheted hogy tavaly/tavalyelott milyen ido volt nyaron:)

2012. máj. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Ó, én ha csak egyszer láthatnám...:) Majd megnézem, az időjárást, de tényleg nem az számít, hogy hány fok, hanem hogy a valóságban milyen a klíma, de abból ítélve, amit írsz ki lehet bírni.:)
2012. máj. 22. 21:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia én tavaly nyáron voltam Cannes-ban június végén-július elején és végig 35-40 fok volt :) Egy felhő sem volt az égen a 8 nap alatt
2012. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!